Maltepe’de en çok hangi memleketliler yaşıyor

- Yorumlar

İstanbul Maltepe’de yaşayan vatandaşların hangi memleketten oldukları belli oldu. Kartal24.com’un TÜİK’ten aldığı en güncel adrese kayıtlı nüfus verilerine göre ikamet adresi Maltepe’de olan vatandalar arasından kayıtlı oldukları il bakımından en çok nüfusa sahip şehirler belli oldu.

Bu haberde kullanılan veriler, TÜİK’in en güncel paylaştığı 2018 yılına aittir. Buna göre Maltepe’de en çok yaşayan memleketliler belli oldu. Ayrıca sayısını bilmesek de Maltepe, çok sayıda Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı gurbetçilere de ev sahipliği yapıyor.

Peki Maltepe’de en çok hangi memleketliler yaşıyor? O halde Türkiye’nin tüm illerinden Maltepe’de kaç kişinin yaşadığını gösteren listeye beraber göz atalım. Sıralama, en sondan başlayıp başa doğru gitmektedir. Verdiğimiz emeğin karşılığını alabilmek için listeyi sayfalara böldük ve her sayfada 5 il yer alacak şekilde ayarladık. Maltepe’de ikamet eden insanların nüfusa kayıt oldukları iller şöyle sıralanıyor. Listenin devamı için en alttaki “Haberin devamı” yazan yere dokunmalısınız.

MALTEPE’DE MEMLEKETE GÖRE NÜFUS SAYISI

Maltepe’de en az nüfusa sahip il Hakkari oldu. En az nüfusa sahip son 5 il arasında Hakkari, Burdur, Şırnak, Muğla ve Karaman yer alıyor.

81. Hakkari 290

80. Burdur 499

79. Şırnak 581

78. Muğla 782

77. Karaman 819

76. Uşak 902

x
Haberin tamamı için sayfalar arasında ilerleyin
1 / 17