Cihan Öztunç kimdir?

Cihan Öztunç, Gelecek Partili siyasetçi ve Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesidir. Eskiden AK Parti’de önemli pozisyonlarda bulunan Öztunç, şimdilerde Ahmet Davutoğlu ekibiyle hareket ediyor. AK Parti İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç yayınladığı veda mektubuyla AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaşmasını ve Davutoğlu’na kirli siyasi operasyonla el çektirilmesini içine sindiremediğini belirten Öztunç’un istifa mektubunda şu ifadeler yer aldı:

Son zamanlarda partimle çok ciddi kopuşlar yaşadım. AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden ayrılma sürecini içim kan ağlayarak izledim ve görevde olduğum dönemlerde gereken itirazları parti içinde yaptım. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamızın genel başkanlık ve Başbakanlık’tan kirli siyasi bir operasyon ile el çektirilme sürecini hiç bir zaman içime sindiremedim. Ömrümüz bu hareketin içinde geçti, Ak partinin kuruluş ilkelerinden kopuş sürecini içimiz kan ağlayarak izledik konuştuk, bekledik, direndik ama olmadı, buraya kadarmış.

Cihan Öztunç kimdir?

AK Parti’den Gelecek Partisi’ne geçen Cihan Öztunç, iş adamı ve Gelecek Partili siyasetçidir. Cihan Öztunç, 2019 yılında son derece duygusal bir mektupla, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını açıklayarak partisinden istifa etmiştir.

Öztunç, seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibi ile hareket etmektedir.