Ücretsiz vektörel siteler

Vektör görselleri ücretsiz olarak indirmek için web siteleri arıyorsanız, sizin için listelediğimiz platformları denemelisiniz. Profesyonel düzeyde veya sadece eğlence için grafik tasarım ve resim düzenlemeye kendinizi adadıysanız, vektörlerin projeleriniz için çok önemli müttefikler olacağını bilmelisiniz, çünkü muhteşem eserler yaratmanıza yardımcı olacaklardır. Ve size para karşılığında bu kaynakların kapsamlı bir kataloğunu sunan birçok platform olmasına rağmen, vektörleri ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve birçok stili hizmetinize sunan başka web siteleri de var.

Bu grafik tasarım dünyasına yeni başlıyor olmanız veya zaten deneyiminiz olması fark etmez, vektörler her zaman çok faydalı olabilir. Ayrıca, daha etkileyici projeler oluşturmanıza izin verecekler. Ancak, bu vektörel siteleri kendi başınıza aramak zorunda kalmadan önce, vektörleri indirmek için en iyi web sitelerinin bir listesini derlemek için zaman ayırdık ve her zaman ücretsiz seçeneklere öncelik verdik.

Grafik tasarımda vektörlerle çalışmanın, kaliteden ödün vermeden yeniden boyutlandırabileceğiniz son derece hafif kaynaklar olmaları ve hatta bunları belirli düzenleme araçlarıyla değiştirerek basit bir şekilde görüntüye dönüştürebilmeniz gibi birçok faydası vardır. Tüm bunlar iş akışınızı büyük ölçüde kolaylaştırabilir, bu nedenle bu kaynaklardan bazılarını ücretsiz olarak indirmek için hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir depoya sahip olmak idealdir.

Vektörlerin yardımıyla sosyal medya, blog yazma, web tasarımı ve daha fazlası için harika işler yaratabileceksiniz. Bu nedenle, bu kaynaklara sahip olmak için ödeme yapmanız gereken çevrimiçi siteleri ziyaret etmeden önce, vektörleri ücretsiz olarak indirmek için web siteleri listemize bir göz atmanızı öneririz.

Flaticon

Şimdi, indirebileceğiniz 1.100.000’den fazla simge barındırdığı için diğerlerinin yanı sıra SVG, PNG, PSD, EPS gibi farklı dosya türlerini indirmek için en iyi bilinen platformlardan biri hakkında konuşmanın zamanı geldi. Bu nedenle, Flaticon web sitesinde aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacak.

Freepik

Bu listeye, muhtemelen hem ücretli hem de ücretsiz vektör elde etmek için en çok kullanılanlardan biri olan Freepik web sitesinden bahsederek şık bir şekilde başlıyoruz. Ancak platform, bir hesaba kaydolmanıza gerek kalmadan simgeleri, resimleri ve PSD’leri indirmenize izin verdiği için bu tür dosyalarla sınırlı değildir.

Vecteezy

Başka bir ilginç vektör görüntü bankasıyla devam edersek, ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu kaynakların 100.000’den biraz fazlasına sahip olan Vecteezy hakkında konuşmalıyız. Ek olarak, daha birçok vektör bulabileceğiniz için platformlarını keşfetmeniz önerilir.

Wallpapers

Wallpapers sayfası ile ilgili olarak, ücretsiz olarak indirebileceğiniz yüz binlerce resim için depo görevi gören bir site olduğunu bilmelisiniz. Ve tüm bu dosya türleri arasında vektörler de bulabilirsiniz.

IconFinder

Vektörleri ücretsiz olarak indirmek için birçok ilginç seçenek vardır ve IconFinder web sitesi bunlardan biridir, çünkü SVG, AI ve hatta PNG formatında çalışabileceğiniz öğeler bulabilirsiniz. Ve işleyişi bu listedeki diğer alternatiflere benzer olsa da, köklü farklılıkları da vardır.

DryIcons

Çok değerli olan bir başka ilginç alternatif de, oldukça tuhaf bir kullanım sistemine sahip olan DryIcons‘tur, çünkü platformda depolanan tüm vektörleri herhangi bir para ödemeden kullanabilirsiniz, ancak orijinal yazarı kabul etmeniz gerekir.

FreeImages

EPS, SVG, CDR ve AI formatlarında ücretsiz olarak indirebileceğiniz 76.200’den fazla vektör ile FreeImages, bu tür dosyaların yanı sıra simgeler ve logolar için bir depo görevi gören en popüler web sitelerinden biridir. Ayrıca, çok çekici ve gösterişli bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

VectorPortal

VectorPortal, aradığınızı bulmak için çok çeşitli kategorilere erişmenizi sağladığından, vektörleri ücretsiz olarak indirmek için en iyi web siteleri listemizde vurgulanmaya değer başka bir ilginç alternatiftir. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü öne çıkan şey, milyonlarca vektör görüntüsüne sahip kapsamlı içerik kitaplığıdır.

1001 Free Downloads

Kendinizi grafik tasarıma adadıysanız, kaynaklarınız arasında eksik olamayacak bir sayfa 1001 Free Downloads, fotoğraflar, simgeler, yazı tipleri, vektörler ve daha fazlası gibi ücretsiz olarak indirebileceğiniz her türlü multimedya dosyasını bir araya getirdiği için.

VectorStock

Adından da anlaşılacağı gibi VectorStock, projeleriniz için çok sayıda yüksek kaliteli vektör görseli bulabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza göre bunları EPS, JPG, PDF veya AI formatında indirebileceğiniz bir web sitesidir. Kaynak kitaplığına gelince, 170,000’den fazla ücretsiz öğe olduğunu bilmelisiniz.

Pixabay

Pixabay‘ın vektör görüntüleri indirmek, aynı zamanda yüksek kaliteli videolar, illüstrasyonlar ve fotoğraflar indirmek için en popüler ve kullanılan platformlardan biri olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Bunun nedeni, kapsamlı bir seçenekler kataloğunu entegre etmesidir.