The Walking Dead dizileri

AMC’nin üçüncü The Walking Dead dizisi olan The Walking Dead: World Beyond yayınlandı. Yeni dizi, zombi kıyameti başladıktan sonra büyüyen yeni nesil geçlerden oluşan bir gruba odaklanıyor. İşte The Walking Dead evreninden tüm diziler hakkında bilgi alabilirsiniz.

The Walking Dead resmen sona erdi, ancak serinin hala devam ettiğini bilmeniz gerekiyor. Fear the Walking Dead bu yıl 8. sezon ile karşımızda. Seriye bu yıl dahil olan 2 yeni dizimiz var: Dead City ve Daryl Dixon. Ayrıca 2024’te beklediğimiz bir Rick ve Michonne dizisi var. Burada The Walking Dead dizilerini sıralı şekilde görebilirsiniz.

  • Adı henüz konmamış Rick ve Michonne dizisi (2024’te gelecek)
  • The Walking Dead: Daryl Dixon (2023’ün 2. yarısında gelecek)
  • The Walking Dead: Dead City (2023-Güncel)
  • The Walking Dead: World Beyond (2020-2021)
  • Fear the Walking Dead (2015-Güncel)
  • The Walking Dead (2010-2022)
  • The Walking Dead Webisodes (2011-2013)
  • The Walking Dead: Red Machete (2017-2018)
  • The Walking Dead: Origins (2021-)

The Walking Dead dizileri

The Walking Dead evreninde ilk olarak The Walking Dead dizisi çıkmıştı. Onu Fear the Walking Dead takip ederken, son olarak The Walking Dead: World Beyond geldi.

The Walking Dead

The Walking Dead

Robert Kirkman’ın çizgi romanlarına dayanan hikaye, ölümcül bir virüsün insan nüfusunu yok etmesinden sonra ailesini arayan küçük bir kasaba polis memurunu anlatıyor. Tekrar yürümeye mahkum olan ölüler, her fırsatta ölümcül bir muhalefetle karşılaştıklarında hayatta kalan küçük grubu kasıp kavurur.

Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

The Walking Dead’de yer alan zombi kıyametinden önceki yıllarda ağırlıklı olarak Los Angeles’ta geçen bir dizi. Dizi, toplumun hızla büyüyen çöküşü ve ölüleri zombilere dönüştüren veba ile başa çıkmayı öğrenen ortalama vatandaşları takip ediyor.

The Walking Dead: World Beyond

The Walking Dead World Beyond

The Walking Dead: World Beyond, Aliyah Royale’nin Iris Bennett rolünde, Alexa Mansour’un Hope Bennett rolünde ve Nico Tortorella’nın Felix Carlucci rolünde oynadığı 45 dakikalık bir aksiyon-drama-korku-bilim kurgusu. Seri, 4 Ekim 2020’de AMC’de yayınlandı.

The Walking Dead: Dead City

The Walking Dead Dead City

Bu TWD dizisi ile zombilerle dolu New York’a varıyoruz. The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead’in sona ermesinden yıllar sonra New York’a giden Negan ve Maggie’nin beklenmedik ilişkilerini takip edecek. Beyzbol sopasıyla kocasının kafasını yardı, şimdi birlikte tatil yapıyorlar! Glenn ne düşünürdü?

The Walking Dead: Daryl Dixon

The Walking Dead Daryl Dixon

AMC’nin uzun süredir devam eden amiral gemisi dizisi The Walking Dead, 11 sezonun ardından 2022’nin sonlarında sona erdi, ancak seri, birçok yan ürünü sayesinde hala hayatta. The Walking Dead: Daryl Dixon’da Daryl Dixon’ın Fransa’ya seyahat ettiğini göreceğiz.

Adı henüz konmamış Rick ve Michonne’un yer alacağı dizi

Rick Michonne

Rick’in The Walking Dead hikayesini resmen tamamlamak için Rick Grimes filmlerini alacağımızı düşündüğümüz zamanı hatırlıyor musunuz? Evet, bu artık olmuyor. Bunun yerine, hem Rick hem de Michonne’un yer aldığı yepyeni bir dizi alıyoruz. AMC tarafından Ocak 2023’te onaylanan dizinin 2024’te gösterime gireceği ve prodüksiyonunun 2023’te başlayacağı açıklandı.

The Walking Dead kısa dizileri

The Walking Dead evreni içinde yer alan kısa diziler ve web bölümleri için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

The Walking Dead Webisodes

The Walking Dead Webisodes, Rick Otto’nun Andrew, Anais Lilit’in Mandy ve Ashley Bell’in Karina rolünün oynadığı 10 dakikalık bir aksiyon-drama-korku-mini dizisidir. Serinin prömiyeri 3 Ekim 2011 Pazartesi günü AMC ve Red Machete serisi ile en son bölümü 9 Nisan 2018’de yayınlandı.

The Walking Dead: Red Machete

The Walking Dead: Red Machete, Anais Lilit’in Mandy, Davi Jay’in Tony ve Jeff Kober’in Joe rolünde oynadığı 10 dakikalık bir korku-mini dizisidir. Dizi 22 Ekim 2017’de AMC’de yayınlandı ve en son bölümü 9 Nisan 2018’de yayınlandı.

The Walking Dead: Origins

The Walking Dead: Origins, The Walking Dead karakterlerinden dördünün yolculuklarını anlatan dört bölümlük bir dizi. Bölümler, vurgulanan karakterin bakış açısına dayanıyor ve karakterleri canlandıran aktörlerden klipler, yeni röportajlar ve orijinal anlatılar içeriyor.