Erzincan Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Erzincan Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Yaprak döneri, tulum peyniri, boranı, dolması, hışılı ve baharat çeşitleriyle ilgi çeken Erzincan, ‘Gönül Şehri Erzincan’ İstanbul’a geliyor. Erzincan Tanıtım Günleri, 21-24 Aralık tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda İstanbulluların beğenisine açılıyor.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Etkinlik Alanında 21-24 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Erzincan Tanıtım Günlerine ilgi bekleniyor. Etkinlikler kapsamında çok sayıda konser ve eğlence de düzenlenecek.

Erzincan Tanıtım Günleri

Erzincan Memleket Günleri için 21 Aralık Perşembe günü açılış yapılacak. Ardından açılış konuşmaları yapılacak ve Erzincan halayı tutulacak. Daha sonra sanatçılar konser verecek. Etkinliğin ileriki günlerinde ozanlar geçidi ve saz dinletisi olacak. Erzincan tanıtımı ile ilgili bir sahne kurulacak.

Cengiz Yurtseven, Erkan Özbey, Zeyna, Eda Akkuş, Eren Aydın, Arzu Şahin, Yaşar Sarıkaya, Fehmi Güneş, Derya Erzincan, Ebru Hançer, Özden Irmak, Ahmet Ece, Oğuz Aksaç, Taner Özdemir, Arif Kurt, Aynur Haşhaş, Kenan Balyemez, Göksel Sağlam, Gönül Kahraman gibi Erzincanlı şarkıcıların çoğunun konser vermesi bekleniyor.

Erzincan Valiliği himayesinde, Erzincan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Erzincan günleri kapsamında Erzincan’ın turizm ve mutfağının tanıtılması planlanıyor. Etkinlik kapsamında çok sayıda eğlenceler düzenlenecek. Erzincan’ın kültürüne meraklı çok sayıda vatandaşın etkinlikleri takip etmesi bekleniyor.

Erzincan Tanıtım Günleri kapsamında Erzincan’ın ilçe ve belgeleri ile sivil toplum kuruluşlarının içerisinde olduğu tanıtımlarla kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini İstanbul’a taşıyacak. Erzincan tanıtım günleri daha önce 3 kez Maltepe’de düzenlenmişti. 4. seferde ise Yenikapı tercih edildi. 5. kez yapılan etkinlik ise Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.