Kartal Hürriyet Kültür Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Hürriyet Kültür Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’da Hürriyet Mahallesi’nde (Kurfalı) faaliyet gösteren Hürriyet Kültür Merkezi çeşitli kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yaparak bölge halkına hizmet veriyor. Kartal Belediyesi bünyesinde hizmet veren kültür merkezinde otopark, konferans salonu ve sahne bulunuyor.

Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezi’nde drama, okuma yazma, tiyatro, çocuk gelişimi, aşçılık, pastacılık, bağlama, kuaförlük, masa tenisi, giyim, mefruşat, kurdela nakış, halk oyunları, gitar ve maket uçak yapım kursları veriliyor.

Hürriyet Kültür Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Hürriyet Mahallesi, Emek Caddesi, No:1, 34876 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 64 01.

Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Kültür Merkezi durağı ile gidilir. Duraktan KM36 İETT otobüsü geçer. Caddeden ayrıca Pendik – Yakacık ve Kartal – Hürriyet Mah. minibüsleri geçer.

Adnan Kahveci Caddesi’ndeki Adnan Kahveci Caddesi otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan KM3 ve KM36 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Hürriyet Mah. minibüsü geçer.

Metro ile gidecekler, Yakacık durağında inerek ulaşabilir. Marmaray ile gidecekler, Kartal’da inip KM32 İETT otobüsü ile aktarma yapabilir.

Hürriyet Kültür Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: KM32 İETT otobüsü ve C93 Hürriyet Mahallesi minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Atalar’dan Marmaray, İETT veya minibüsle Kartal’a gelip Kartal’dan KM32 İETT otobüsü ve C93 Hürriyet Mahallesi minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Atalar için yukarıda verilen rotaya uyabilirsiniz. Cevizli içindeyseniz, Orhangazi veya 30 Ağustos caddelerinden 134YK İETT otobüsüne binerek Yakacık Çocuk Hastanesi durağında Yakacık Pendik minibüsüne aktarma yaparak gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, Metroya binip Yakacık’ta inip 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Sanayi Caddesi’ne çıkarak KM32 İETT otobüsü ve C93 Hürriyet Mahallesi minibüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Kartal’da metroya binip Yakacık’ta inip 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Pendik Yakacık minibüsü veya KM3 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: Abdi İpekçi Caddesi üzerindedir. Camiden hemen sonra.
  • Soğanlık: 134YK İETT otobüsüne binerek Yakacık Çocuk Hastanesi durağında Yakacık Pendik minibüsüne aktarma yaparak gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, Metroya binip Yakacık’ta inip 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Pendik – Yakacık minibüsü ile ulaşabilirsiniz veya 251 nolu İETT otobüsü ile Yakacık metroda inip 600 metre yürüyebilirsiniz. Metro ile gitmek isterseniz Yakacık metroda inip 600 metre yürüyün. Yunus’tan gitmek için Kartal veya Pendik’e geçip otobüs veya minibüse binebilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Samandıra ve Sultanbeyli’den 132M İETT otobüsü ile Kartal Köprüsü’nde inin ve KM36 veya C93 Hürriyet Mahallesi minibüsüne binin. Sancaktepe’den 131V İETT otobüsü ile Uğur Mumcu Yakakent Caddesi’nde inin ve KM36 veya Pendik Yakacık minibüsüne geçin. Çekmeköy ve Sancaktepe’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal Köprüsü’nde inin ve KM36 veya C93 Hürriyet Mahallesi minibüsüne binin.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Yakacık durağında inip 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, C-93 Hürriyet Mah. minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Pendik’e geçip Yakacık Pendik minibüsüne binin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Yakacık Metro’da inip 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.