İstanbul Kent Ormanı nerede, nasıl gidilir?

İstanbul Kent Ormanı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

8 milyon 479 bin m2’lik bir alanda yapılan ve şehrin 5 farklı noktasından kolayca ulaşılan mesire merkezi, Beykoz Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın imzaladığı protokolle tamamlanan ilk etabı ziyarete açıldı. İstanbulluların şehrin ortasında kuş sesleri eşliğinde temiz havada huzur bulacağı, aileleriyle piknik ve spor yaparak keyifli vakit geçirdiği şehir ormanına ulaşım oldukça kolay.

Ziyaretçileri yeşil ve bakımlı ortamıyla karşılayan mesirenin ilk etabında suni bir gölet, ormanda gezinti ve koşu imkânı sunan toplamda yaklaşık 11 km uzunluğunda yürüyüş parkuru, 4 bin 400 m bisiklet yolu ve parkı, piknik alanları, çocuk oyun grupları, çeşmeler, restoran ve kafeterya bulunuyor. Çocuk oyun gruplarının ve piknik masalarını çevresinde hazırlan 7 büyük doğal gazlı mangal ünitesi ile mangal keyfi sunuluyor.

İstanbul Kent Ormanı’na nasıl gidilir?

Adres: Yenimahalle Mahallesi, Küçüksu Caddesi, 34815 Beykoz / İstanbul.

Küçüksu Caddesi’ndeki Ümraniye İzcilik Kampı durağına 230 metre uzaklıktadır. Duraktan 11H Ortaçeşme – Ümraniye İETT otobüsü geçer.

Dr. Ömer Beşim Paşa Caddesi’ndeki Orman Yolu durağına 250 metre uzaklıktadır. Duraktan 15TY, 15Y, 15YK İETT otobüsü geçer. İndikten sonra Beykoz Küçüksu Caddesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kent Ormanı’na ulaşım

1. Pendik, Maltepe ve Kartal’dan ulaşım: Marmaray ile Üsküdar’a gidip, buradan 15H İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Otobüs bulmakta zorlanırsanız, minibüse binebilirsiniz veya Çekmeköy metrosuna binip Yamanevler Metro’da inip 11H ile aktarma yapabilirsiniz.

2. Çekmeköy’den ulaşım: 11H İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüse Tepeüstü Kavşağı veya Yamanevler Metro’da binebilirsiniz.

3. Üsküdar’dan 15H İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüs bulmakta zorlanırsanız, minibüse binebilirsiniz veya Çekmeköy metrosuna binip Yamanevler Metro’da inip 11H ile aktarma yapabilirsiniz.

4. Kadıköy’den 14M İETT otobüsü ile Hekimbaşı’na gidip, buradan 15H İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.