Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

1985 Beykoz’da kurulmuştur ve 1990 yılında Kartal’daki yeni binasına taşınmıştır. Eğitim dilleri ise Türkçe ve İngilizcedir. Yabancı dil olarak Arapça da okutulmaktadır.

Kamuoyunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın okuduğu okul olarak bilinmektedir. Çok büyük bir alana kuruludur, muazzam tesislere ve imkanlara sahip bir okuldur. Bu okulda çifter çifter yer alan bazı imkanlar çoğu okulda hiç bulunmamaktadır.

Okulun devasa yerleşkesinde 1 Konferans Salonu, 4 Toplantı Salonu, 2 Çok Amaçlı Salon, 1 Spor Salonu, 2 Kimya Laboratuvarı, 2 Biyoloji Laboratuvarı,2 2 Fizik Laboratuvarı, 2 BT Sınıfı, 1 Müzik Sınıfı, 1 Resim Sınıfı, 3 Kütüphane, 2 Yemekhane ve reviri bulunmaktadır.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne nasıl gidilir

Adres: Esentepe, Pamuk Sk. No:3, 34870 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 387 15 44.

Tecerdağı Caddesi’ndeki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi otobüs durağı ile gidilir. Duraktan KM34 İETT otobüsü geçer. Caddeden Kartal – Esenkent minibüsü de geçer.

İnönü Caddesi’nden geçen Kartal – Esentepe minibüsü ile okula 150 metre mesafede inerek, ardından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Orhantepe – Atalar – Kartal Merkez: C90 Kartal – Esenkent minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 veya 16B İETT otobüsüne binip, Kartal Anadolu I.H.L durağında inerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C80 Kartal – Soğanlık – Yakacık – Samandıra – Paşaköy minibüsüne binip, Kartal Meydanında inip, KM34 veya 16B İETT otobüsüne binip, Kartal Anadolu I.H.L durağında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Hürriyet(Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C93 Kartal – Hürriyet Mahallesi (Kurfalı) – Kartal Cezaevi minibüsüne binip, Kartal Meydanında inip, KM34 veya 16B İETT otobüsüne binip, Kartal Anadolu I.H.L durağında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Soğanlık: C80 Kartal – Soğanlık – Yakacık – Samandıra – Paşaköy minibüsüne binip, Denizer Caddesi’nde inip, C90 Kartal – Esenkent minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

3. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132S veya 132ÇK İETT otobüsüne binip, Kartal Meydanı durağında inip, 16B İETT otobüsüne binip, Kartal Anadolu I.H.L durağında inerek ulaşabilirsiniz.

4. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Gülsuyu durağında inip, C90 Kartal – Esenkent minibüsüne binip ulaşabilirsiniz. Marmaray’a binip, Başak durağında inip, C90 Kartal – Esenkent minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

5. Doğu’dan ulaşım (Pendik, Kartal Yunus, Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, C90 Kartal – Esenkent minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

6. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, KM34 veya 16B İETT otobüsüne binip, Kartal Anadolu I.H.L durağında inerek ulaşabilirsiniz.