Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu, Kartal Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen 478 yatak kapasiteli bir kız öğrenci yurdudur. Kartal Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu, 10 Mart 2024’te yapılan açılış töreni ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından açıldı.

Kartal Belediyesi ile Şahkulu Sultan Dergâhı Vakfı işbirliği ile inşa edilen Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu, tamamlandı. 478 öğrencili kız yurduna, Türkiye Cumhuriyeti’nin 7. Eğitim Bakanı Mustafa Necati’nin ismi verildi. Mustafa Necati Kız Öğrenci Yurdu ve Destek Eğitim Kursu adıyla hizmet verecek olan Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un en iyi kız yurtlarından biri olmaya aday.

Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu nerede?

Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu; Cumhuriyet Mahallesi, Kaside Sokak, No:5 adresinde bulunuyor. Harita bağlantısı ile yol tarifi alabilirsiniz.

478 öğrenciye yuva olacak olan kız öğrenci yurdu; etüt odaları, bilgisayar odaları, kütüphane, cep sineması, spor salonu, yemekhane, çamaşırhane, ütü odası bulunuyor. Ayrıca yurdun zemin katında bir de kütüphane temalı inşa edilen Kartal Belediyesi Gezegen Kafe’si mevcut.

Kartal Belediyesi Mustafa Necati Kız Öğrenci Yurdu ulaşım

Kartal Caddesi’ndeki “Yakacık Yolu” otobüs durağı ile ulaşılabilir. Duraktan 16S, 131V, 132C, 132N, 132Z, 132ÇK, 134, 134CK, KM21, KM36 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca; Kartal – Hürriyet Mahallesi, Kartal – Yakacık – Ferhatpaşa, Kartal – Yenidoğan minibüsleri geçer.

Adnan Kahveci Caddesi’ndeki “Meslek Lisesi” otobüs durağı ile ulaşılabilir. Duraktan KM3, KM36 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Yayalar minibüsü geçer.

Erzincan Sokak’taki Ilgın Sokak otobüs durağı ile gidilir. Duraktan KM32 İETT otobüsü ve caddeden Kartal – Hürriyet, Kartal – Akyılmaz Konutları, Kartal – Yayalar minibüsleri geçer.

Mustafa Necati Kız Öğrenci Yurdu ve Destek Eğitim Kursu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in en önemli projelerinden biri olan Kartal Akademi kapsamında Kartal Belediyesi Destek Eğitim Kursunda 400 öğrenciye ücretsiz olarak sınavlara hazırlık kursu veriliyor.

2023 yılı LGS sınavlarında burada eğitim gören bir öğrenci tam puan alarak Türkiye 1.si olmayı başardı. Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi ile birlikte toplamda eğitim verilecek öğrenci sayısı 1000’e ulaşmış oldu.