Kartal Belediyesi Kordonboyu Kreşi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Kordonboyu Kreşi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi Kordonboyu Kreşi, Kordonboyu Mahallesi’nde hizmet veriyor. Kordonboyu’ndaki kreşe gitmek için ihtiyacınız olan adres ve yol tarifi ile sorumlu kişinin telefon numarası bu sayfada yer almaktadır.

Kartal Belediyesi tarafından işletilen kreşlere her yıl Kartal Belediyesi kreş başvurusu ile başvuranlar arasından kura ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Kartal Belediyesi kreş ücretleri ve kreş yaş sınırı Kartal Belediyesi tarafından belirlenmiştir.

Kartal Kordonboyu Kreşi’ne nasıl gidilir?

Adres: Kordonboyu Mahallesi, Olgun Sokak, No:2, 34860 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 67 50, +90 216 280 67 51.

Tekel Caddesi’ndeki Marmara Caddesi durağı ile gidilir. Duraktan 134YK ve 252 İETT otobüsleri geçer.

Üsküdar Caddesi’ndeki Atalar Marmaray durağı ile gidilir. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleri geçer. Marmaray ile gitmek isterseniz Atalar istasyonunda inmelisiniz. Durakta indikten sonra Tekel Caddesi üzerinde 200 metre Kartal yönüne yürümelisiniz.

Kartal Kordonboyu Kreşi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Marmaray’a binip, Atalar durağında inerek ulaşabilirsiniz veya 134YK / 252 İETT otobüslerinden biri ile gidebilirsiniz. Ayrıca Kadıköy minibüsü ile de gidebilirsiniz. Ancak başta bahsedilen otobüsler tam önünden geçer.
  • Atalar – Orhantepe: Tekel Caddesi’nde, Atalar istasyonunun 200 metre Kartal tarafında yer alır.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Marmaray ile Atalar’da inerek gidebilirsiniz veya cadde üzerinde başka bir taşıta binebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, Çanakkale Caddesi’nden geçen C-80 Kartal Soğanlık minibüsünü kullanabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binerek Kartal’a gidip oradan Atalar’a geçmek için Marmaray’a binebilirsiniz veya Yunus’tan Marmaray’a binmek için Yunus’a inebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Kordonboyu kreşi için 134YK İETT otobüsü veya C-80 Kartal Uğurmumcu minibüsü ile gidebilirsiniz. İETT otobüsü önünden geçer, minibüs ise Atalar istasyonunda inip Tekel Caddesi’nde Kartal yönünde 200 metre yürümeniz gerekir.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: Kartal – Hürriyet minibüsü ile Kartal’a inip Marmaray’a binerek Atalar’da inebilirsiniz. Atalar’da indikten sonra 200 metre Kartal yönünde Tekel Caddesi’ne yürüyün.
  • Soğanlık: 134YK İETT otobüsü veya C80 Kartal Soğanlık minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Marmaray’a binip, Atalar durağında inerek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsüne binip Soğanlık Metro’da inip 134YK İETT otobüsüne aktarma yapıp ulaşabilirsiniz. Otobüs Tekel Caddesi’nde direkt olarak önünden geçer.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Hastane – Adliye durağında inip, 134YK İETT otobüsüne binip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Atalar durağında inip ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Atalar durağında inip, Tekel Caddesi’nde Kartal yönünde 200 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Hastane-Adliye metro istasyonunda inip, 134YK İETT otobüslerine binip direkt olarak ulaşabilirsiniz.