Kartal Meydanı nerede, nasıl gidilir?

Kartal Meydanı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’ın en önemli merkezlerinin başında, Atatürk anıtının da yer aldığı Kartal Meydanı gelir. Kartal’ın en merkezi buluşma yeridir. Peki Kartal Meydanına gitmek için takip edilmesi gereken yol nedir? Kartal Meydanına ulaşım ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz tüm detaylar burada.

Kartal Meydanı içinde Atatürk heykeli, çocuk parkı, havuz, ağaçlar ve miting alanı bulunmaktadır.

Kartal Meydanı’na nasıl gidilir?

Kartal Sahil yolundaki Kartal Sahil durağı ile ulaşılır. Duraktan 16D, 133T, 134YK, 252, E-9 İETT otobüsü geçer ve ayrıca caddeden Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

Savarona Caddesi’ndeki Hükümet Caddesi durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü ve C81 Kartal – Soğanlık minibüsü geçer. Egemenlik Bulvarı’ndaki Egemenlik Bulvarı durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, KM30, KM34 İETT otobüsü geçer.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal İstasyonunda inip 400 metre yürümelisiniz. Metro ile gitmek isterseniz, Esenkent İstasyonundan KM34’e binerek veya Kartal istasyonundan KM31, KM34 veya KM32 ile ücretsiz aktarma yapılabilir.

Kartal Meydanı’na ulaşım

1. Kartal içi ulaşım: Uğur Mumcu’dan 132S veya KM31 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Kartal – Uğur Mumcu minibüsünü kullanabilirsiniz. Hürriyet Mahallesi’nden KM32 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Kartal – Hürriyet minibüsünü kullanabilirsiniz. Tekel Caddesi’nden, Esentepe taraflarından, Soğanlık ve Uğur Mumcu’dan 134YK İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

2. Maltepe’den ve Cevizli / Orhantepe tarafından ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek ulaşabilirsiniz. Sahilden giden 16D ve Bağdat Caddesi’nden 16, 16A, 17 İETT otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca minibüsle Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleriyle ulaşabilirsiniz. 133N İETT otobüsü ile Maltepe’nin üst kesimlerinden ulaşabilirsiniz.

3. Kadıköy’den ulaşım: Kadıköy rıhtımdan 14M İETT otobüsü ile Ayrılıkçeşmesi Marmaray istasyonuna gidip Marmaray ile Kartal’a gidebilirsiniz veya metroya binip metrodan Kartal’da inip KM31, KM32 ve KM34 İETT otobüsleri ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz veya 16D İETT otobüsü ile sahilden ulaşabilirsiniz.

4. Sultanbeyli’den ulaşım: 132S İETT otobüsünü kullanabilirsiniz veya Kartal – Sultanbeyli minibüsü ile gidebilirsiniz.

5. Pendik’ten ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz veya 16, 16A, 17 İETT otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz veya minibüsle Pendik – Kadıköy minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

6. Tuzla’dan ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz.