Kartal Milli Emlak Müdürlüğü nerede, nasıl gidilir?

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü’nün hizmet verdiği binanın nerede olduğunu, adresini ve telefon numarasını merak ediyorsanız, bu bilgilerin tam olarak karşılığını size sunuyoruz. Kartal Milli Emlak Müdürlüğü adresini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ulaşım için Marmaray’ı kullanabilirsiniz. Kartal’dan Marmaray’a binin ve Sirkeci’de trenden inin. Sirkeci’de trenden indikten sonra Ankara Caddesi boyunca yürüyün ve Garanti Bankası önünden Hükümet Konağı Sokak’a girin.

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü’nden milli emlak hizmeti almak isteyen vatandaşların gitmesi gereken adres, Anadolu ve Avrupa Yakası Milli Emlak Daire Başkanlıkları adlı binadır. Bu binanın nerede olduğunu merak ediyorsanız, Kartal’da değil, hatta Anadolu Yakası’nda da değil. İstanbul Defterdarlığı Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Kartal Emlak Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı hizmet vermektedir ve İstanbul’un Fatih ilçesinde kuruludur.

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü’ne nasıl gidilir?

Adres: Hükümet Konağı Cd. No:11, 34110 Cağaloğlu – Fatih / İstanbul. Telefon numarası: +90 212 402 40 24.

Tramvay ile gitmek isterseniz, T1 tramvayı ile Gülhane istasyonu’nda inmeniz gerekir. İstasyona 50 metre uzaklıktadır.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Sirkeci İstasyonu’nda inmelisiniz. İstasyondan çıktıktan sonra Gülhane Parkı’nın üst tarafına doğru yürüyün.

Otobüsle Eminönü durağında inip yürüyerek gidebilirsiniz veya Eminönü’nden T1 tramvayına binebilirsiniz.

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü’ne ulaşım

Kartal Milli Emlak Müdürlüğü’nün yer aldığı Anadolu ve Avrupa Yakası Milli Emlak Daire Başkanlıkları binası Fatih’te bulunur. Tam adresi, Alemdar Mahallesi, Ankara Caddesi, Hükümet Konağı Sokak, No:11 Cağaloğlu, Fatih – İstanbul. Canınız sıkılmasın, size şimdi yol tarifi de vereceğiz. Biraz daha okumaya devam edin ve burada yol tarifini de bulacaksınız. Ama öncesinde telefon numarasını verelim. Kartal Emlak Müdürlüğü telefon numarası (0212) 402 40 24’tür. Eğer açmazlarsa, İstanbul Defterdarlığı ana santral numarası (0212) 402 40 00’dır. Denemekten çekinmeyin. Bu da faks numarası, (0212) 526 69 11.

Kartal’dan gidecekseniz, Marmaray’a binin. Sirkeci istasyonunda Hocapaşa çıkışından çıkın. 400 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. Çevredekilere Hükümet Konağı Sokağı derseniz size gösterirler. Ha bu arada başka bir yerden gidecekseniz, Kadıköy’den geçmeniz gerekiyorsa, vapurla Eminönü’ne geçebilirsiniz. Oradan sonrası zaten yürüyerek gidiliyor.