Kartal Yanık Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Yanık Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Her gün 25-30 çocuk, kaynar su, alev yanıkları gibi çeşitli nedenlerle merkeze getiriliyor. Çocukların en az 2 veya 3’ünün merkeze yatması gerekecek orta ve ağır dereceli yanık olurken, yanık yoğun bakım ünitesine her hafta hayati tehlikesi olan 1-2 çocuk yanık hasta kabul ediliyor.

Çocuklardaki yanık vakalarının yüzde 80’ini çift katlı çaydanlıklar oluştururken, geri kalan yüzde 20’i ise ütü, sobayla temas, ev yangınları sonucu oluşan alev yanıkları ile elektrik çarpması sonucu oluşan yanıklar oluşturuyor.

Kartal Yanık Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Cevizli, Denizer Cd. No:30/4, 34865 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 458 30 00.

Kartal Yanık Merkezi’nin adresini merak edenler için tüm bilgiler burada yer alır. Türkiye’nin ilk yanık tedavi merkezi İstanbul Anadolu Güney Genel Sekreterliği Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Klinik olarak hizmet veriyor.

Kartal Yanık Merkezi, D-100 yanındaki Lütfi Kırdar hastanesi içinde yer alır. Denizer Caddesi ve Cevizli Kavşağı üzerinden ulaşabilirsiniz. En yakın durak Denizer Caddesi’ndeki Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi İETT durağıdır. Metro ile Hastane – Adliye durağında inebilirsiniz. D-100 yan yolda Cevizli Köprüsü durağında inmeniz gerekir.

Kartal Yanık Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: KM34 İETT otobüsü veya C79 Doğum Hastanesi, C81 Soğanlık C90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz. KM34’e Egemenlik Bulvarı, Üsküdar Caddesi, Kızılay Bulvarı, İnönü Caddesi’nden binebilirsiniz. Yanık merkezi, hastanenin Cevizli yönündeki değil de Kartal yönündeki giriş tarafında yer alıyor.
  • Atalar – Orhantepe: C-80 Uğurmumcu minibüsü veya 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. 134YK’ye Tekel Caddesi’nden binebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Orhangazi veya 30 Ağustos caddelerinden 134YK İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, minibüsle veya yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binerek veya Kartal Metro’ya gidip metro ile Hastane-Adliye durağında inerek gidebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C-51 Kadıköy / C-80 Soğanlık minibüsü veya 134YK / 134GK / 134UK / KM35 / 16U / 17S İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: KM36 İETT otobüsü veya Yakacık’tan metroya binerek Hastane – Adliye durağında inerek gidebilirsiniz.
  • Soğanlık: 134YK / KM35 / 17S İETT otobüsü veya C80 Kartal minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: KM33 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132C gibi Yakakent Caddesine inen bir İETT otobüsüne binip, bu caddeden 134YK / 16U / KM35 / 17S İETT otobüsüne binebilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Hastane-Adliye durağında inip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Atalar durağında inip, 134YK İETT otobüsüne aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Maltepe’den 17S’e binerek daha çabuk ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Kartal’a geçip KM34 İETT otobüsüne binin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Cevizli Köprüsü durağında inerek gidebilirsiniz.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Maltepe’de inin ve 17S İETT otobüsüne aktarma yapın veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Hastane-Adliye durağında inin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Maltepe’ye gidip 17S ile aktarma yapın. En iyi ulaşım Metro ile.