Kartal Yavuz Selim Ortaokulu nerede, nasıl gidilir?

Kartal Yavuz Selim Ortaokulu hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Okul ilk başta ilköğretim okulu olarak 2009 yılına kadar 3 katlı binada eğitime devam etmiş ve 2009 yılında Dünya Bankası desteğiyle yıkılarak 6 katlı yeni binası inşa edilmiştir ve 2010 yılından itibaren yeni basında eğitim öğretime devam edilmiştir.

Kartal Yavuz Selim Ortaokulu’na nasıl gidilir?

Adres: Petroliş Mahallesi, Nirengi Sokak, No 10, 34862 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 374 28 91.

İzci Sokak ve İlham Sokak’taki otobüs duraklarına 300 metre uzaklıktadır. Duraklardan KM30 İETT otobüsü ve aynı yollardan Kartal – Esenkent minibüsü geçer.

Kızılay Bulvarı’ndaki Yıldıray Sokak otobüs durağına 500 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü ve aynı caddeden Kartal – Esentepe – Soğanlık minibüsü geçer.

Kartal Yavuz Selim Ortaokulu’na ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Marmaray’a binip, Başak durağında inip, yukarı tarafındaki çıkışından çıkıp Maltepe yönünde 400 metre yürüyüp Oruç Reis Sokağı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kartal – Esenkent minibüsü ile ulaşabilirsiniz. İETT otobüsü ile gitmek isterseniz KM30 İETT otobüsü ile Teğmen Burak Evirgen İlkokulu durağında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Marmaray’a binip, Başak durağında inip, yukarı tarafındaki çıkışından çıkıp Maltepe yönünde 400 metre yürüyüp Oruç Reis Sokağı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Pendik yönüne giden bir minibüse binerek ulaşabilirsiniz. Pendik istikametinde 16 / 17 / 16A İETT otobüsleri ile Teknik Lise durağında inerek Oruç Reis Sokağı üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız, Atalar için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. Üst kesimlerdeyseniz KM30 İETT otobüsüne binin ve Teğmen Burak Evirgen İlkokulu durağında inin veya C90 Kartal Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binip, Tanyeri Sokak durağında inip ara sokakları kullanarak 500 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Soğanlık – Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C80 Kartal – Uğur Mumcu minibüsü ile ulaşabilirsiniz. 132S İETT otobüsü ile Kartal’a inip yukarıda Kartal için verilen yol tarifine uyabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C93 Kartal – Hürriyet Mahallesi (Kurfalı) minibüsüne binip, Kartal’da inip, Üsküdar Caddesi üzerinden Maltepe istikametinde 1 km yürüyerek ulaşabilirsiniz veya Kartal’da indikten sonra başka bir araca aktarma yapabilirsiniz. Yukarıdaki Kartal yol tarifine bakınız.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: 17 İETT otobüsüne binip, Teknik Lise durağında inerek ulaşabilirsiniz veya Marmaray ile Başak’a giderek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve en başta bahsedilen Kartal merkezden ulaşım yollarını uygulayın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Esenkent durağında inip KM30 İETT otobüsüne binin ve Teknik Lise durağında inin. Ayrıca Marmaray’a binip, Başak durağında inerek ulaşabilirsiniz. Otobüsle gitmek isterseniz 16 / 17 / 16A / 133G / 133N / KM30 İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Başak’a gidebilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Esenkent Metro durağında inip KM30 İETT otobüsüne binebilirsiniz.