Kartal Soğanlık Kültür Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Soğanlık Kültür Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal’da Soğanlık Orta Mahallesi’nde faaliyet gösteren Soğanlık Kültür Merkezi çeşitli kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yaparak bölge halkına hizmet veriyor. Kartal Belediyesi bünyesinde hizmet veren kültür merkezinde otopark, konferans salonu ve sahne bulunuyor.

Soğanlık Mahallesi Kültür Merkezi’nde yağlı boya resim (15 yaş ve üzeri), İngilizce, Rusça, bağlama, çini kursları evriliyor ve çocuk korosu ile felsefe atölyesi bulunuyor.

Soğanlık Kültür Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Soğanlık Orta Mahallesi, Çamağacı Sokak, No:2 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 280 64 74.

Yalnız Selvi Caddesi’ndeki Soğanlık Merkez otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır. Duraktan 134GK İETT otobüsü geçer.

Atatürk Caddesi’ndeki Soğanlık otobüs durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan 16U, 17S, 134UK, 134YK, KM35 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Yakacık, Kadıköy – Uğur Mumcu, Kartal – Yenidoğan minibüsleri geçer.

Metro ile gitmek isterseniz, Soğanlık’ta inip minibüs veya 134UK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz, Cevizli’de inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

Soğanlık Kültür Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: 134UK / 134GK İETT otobüsü ve C86 Kartal Yakacık minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe – Cevizli – Esentepe: 134YK İETT otobüsü veya C80 Uğur Mumcu minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Sanayi Caddesi’ne çıkarak Kartal için yukarıda verilen araçlara binebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: KM35 / 17S / 16U / 134YK İETT otobüsleri ve C51 Kadıköy Uğur Mumcu ve C80 Kartal Uğur Mumcu minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C83 Yakacık minibüsü ile Yakacık Çocuk Hastanesi’ne gidip oradan Soğanlık tarafına giden bir minibüse binebilirsini.
  • Soğanlık: Millet Caddesi üzerinde Kaptanı Derya Caddesi’nde inin ve Çam Ağacı Sokağı’na yürüyün.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Kartal’a geçerek Kartal için verilen yol tarifini kullanabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 134YK / 17S / KM35 İETT otobüsleri ile gidebilirsiniz. Çekmeköy ve Sancaktepe’den de bu otobüslere Yakacık Caddesi üzerinde aktarma yapabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Hastane-Adliye durağında inip KM35 İETT otobüsü ile aktarma yaparak gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, Kartal için verilen rotaya uyabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Kartal’a gidip Kartal için verilen rotaya uyabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Kartal Metro’da inip yukarıda Kartal için verilen İETT otobüsleri ile aktarma yapabilirsiniz.