Sultanbeyli Cemevi nerede, nasıl gidilir?

Sultanbeyli Cemevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Sultanbeyli’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Sultanbeyli Cemevi, Sultanbeyli’de bulunan Aleviler için uzun yıllardır hizmet veren bir ibadethanedir.

Sultanbeyli Cemevi’ne nasıl gidileceğine dair detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Sultanbeyli Cemevi’nde ders çalışma odaları, yemekhane, kütüphane ve Cemevi var. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından yönetiliyor.

Sultanbeyli Cemevi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yavuz Selim Mahallesi, Nar Sokak, No:2, 34925 Sultanbeyli / İstanbul.

Şalgamlı Caddesi’ndeki Fatih Ortaokulu ve Çandır Sokak otobüs duraklarına 100’er metre uzaklıktadır. Her iki duraktan da 18K, 19SB, 131H, 131SB, 131Ü İETT otobüsleri geçer.

Sultanbeyli Cemevi’ne ulaşım

1. Sultanbeyli’den ulaşım: Sultanbeyli – Aydos – Kurtköy minibüsü ile direkt gidebilirsiniz.

2. Kartal’dan ulaşım: KM70 İETT otobüsü ile gidilir. İsterseniz Kuran Kursu Caddesi’nde inip Sultanbeyli – Aydos minibüsü ile aktarma yapabilirsiniz veya Gölet’te inip 15 dakika yürüyerek gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: 132V İETT otobüsü ile Selçuklu Caddesi’ne gidip, buradan 131H İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

4. Sancaktepe’den ulaşım: 131 İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten Perşembe Pazarı durağında inip 10 dakika yürümelisiniz.