Yeşilpınar Merkez Cami nerede, nasıl gidilir?

Yeşilpınar Merkez Cami hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Girne Caddesi’nde, caminin önünde Merkez Cami İETT durağı yer alır (39D, 39O, 39Y, 47, 48Y, 49T, 49Y, 94Y, 99Y İETT otobüsleri geçer).

Mercan Sokak’ta Merkez Cami minibüs durağından ulaşabilirsiniz. Duraktan Alibeyköy – Topkapı, Şişhane – Vialand, Şişli – Vialand minibüsü geçer.

Yeşilpınar Merkez Cami hakkında bilgiler

Görkemli bir şekilde yeniden inşa edilen Yeşilpınar cami ve külliyelerin bünyesinde otoparklar, spor salonları, imam lojmanları, Kur’an kursları, kafeler, sosyal tesisler, bilgi evleri, gençlik merkezleri, dinlenme alanları, aşevleri, misafirhaneler ve kadınlar için faaliyet bölümleri bulunuyor.

Eyüp Belediyesi Yeşilpınar’da Külliyeli Merkez Camii’nin inşası devam ediyor. Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi üzerinde 1986 yılında inşa edilen Yeşilpınar Merkez Camii’nin yeniden yapılması sonucu milyonlarca lira harcanan devasa heybetli cami yapılacak.

Cami yaklaşık 12 bin 500 metrekare civarında kapalı alanı yanı sıra, Yeşilpınar Merkez Camii ve Külliyesi’nin alt katları sosyal ve kültürel alanlar olarak tasarlanmış. Cami külliyesi içerisinde, Kur’an Akademisi ve hafızlık kursu, kütüphane ve etüt salonlarının bulunduğu Eğitim Merkezi ile konferans ve düğün salonları, aşevi, misafirhane, kan merkezi, kadın faaliyetleri bölümü, spor salonu, anaokulu ve idari ofislerin yer aldığı Kültür Merkezi yer almakta.