Kartal Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Hayırsever iş adamı merhum Ahmet Arayıcı ve eşi Yıldız Arayıcı çiftinin bağışlarıyla inşa edilmiştir. 2018 yılında tamamlanan okul, 24 derslik ile 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Okulda fiber internet alt yapısı, doğalgaz ile ısıtma sistemi bulunmaktadır. Ayrıca basketbol, futbol, voleybol takımları mevcuttur.

Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi’ne nasıl gidilir

Adres: Soğanlık Yeni, Pegagaz Sk., 34880 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 309 17 00.

Soğanlık D-100 Kuzey Yan Yol’da Kartal Sanayii durağına inip Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.

Metro ile gitmek isterseniz, Soğanlık’ta inip D-100 üzerinde Kartal yönünde 100 metre yürüdükten sonra Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal’da inip Kartal – Yakacık minibüsüne binip Keresteciler durağına inmelisiniz. Ardından Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.

Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: C86 Yakacık veya C81 Soğanlık minibüsü ile ulaşabilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Otobüse binebileceğiniz caddeler: Orhangazi, 30 Ağustos, Saraylar, Denizler.
  • Topselvi – Yalı: D-100’den Maltepe tarafına giden bir otobüse veya minibüse binin ve Kartal Sanayi’de inerek Pegagaz Sokak üzerinden ulaşın.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: 134YK İETT otobüsü veya C51 Kadıköy ya da C80 Kartal minibüsü ile ulaşın.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C83 Yakacık minibüsüne binip Yakakent Caddesi’nde inin ve KM35, 134YK veya 16U İETT otobüslerinden birine aktarma yapın.
  • Soğanlık: Genç Osman Caddesi’ne gitmeniz gerekiyor. Millet Caddesi veya D-100 üzerinden geçen bir minibüs veya otobüs ile gidip yakında inebilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: 251 nolu İETT otobüsü ile Kartal Sanayi’de inerek ulaşabilirsiniz. Yunus’ta oturuyorsanız Kartal’a gidip ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsüne binip, D-100’de Kartal Sanayi durağında inin ve Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Soğanlık durağında inip, Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Cevizli durağında inip, 134YK otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, Kartal Merkez için yazılan yol tarifine göre ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Kartal Sanayi’de inip yolun karşısına geçip Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz.