Kartal Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi nerede, nasıl gidilir?
Kartal Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.
![Kartal-Yildiz-Ahmet-Arayici-Anadolu-Lisesi](https://www.kartal24.com/dosyalar/2019/11/Kartal-Yildiz-Ahmet-Arayici-Anadolu-Lisesi-812x609.jpg)
Hayırsever iş adamı merhum Ahmet Arayıcı ve eşi Yıldız Arayıcı çiftinin bağışlarıyla inşa edilmiştir. 2018 yılında tamamlanan okul, 24 derslik ile 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.
Okulda fiber internet alt yapısı, doğalgaz ile ısıtma sistemi bulunmaktadır. Ayrıca basketbol, futbol, voleybol takımları mevcuttur.
Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi’ne nasıl gidilir
Adres: Soğanlık Yeni, Pegagaz Sk., 34880 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 309 17 00.
Soğanlık D-100 Kuzey Yan Yol’da Kartal Sanayii durağına inip Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
Metro ile gitmek isterseniz, Soğanlık’ta inip D-100 üzerinde Kartal yönünde 100 metre yürüdükten sonra Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal’da inip Kartal – Yakacık minibüsüne binip Keresteciler durağına inmelisiniz. Ardından Pegagaz Sokak üzerinden yukarı doğru 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
Yıldız-Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi’ne ulaşım
1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım
- Kartal Merkez: C86 Yakacık veya C81 Soğanlık minibüsü ile ulaşabilirsiniz.
- Atalar – Orhantepe: 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.
- Cevizli – Esentepe: 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Otobüse binebileceğiniz caddeler: Orhangazi, 30 Ağustos, Saraylar, Denizler.
- Topselvi – Yalı: D-100’den Maltepe tarafına giden bir otobüse veya minibüse binin ve Kartal Sanayi’de inerek Pegagaz Sokak üzerinden ulaşın.
2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım
- Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: 134YK İETT otobüsü veya C51 Kadıköy ya da C80 Kartal minibüsü ile ulaşın.
- Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C83 Yakacık minibüsüne binip Yakakent Caddesi’nde inin ve KM35, 134YK veya 16U İETT otobüslerinden birine aktarma yapın.
- Soğanlık: Genç Osman Caddesi’ne gitmeniz gerekiyor. Millet Caddesi veya D-100 üzerinden geçen bir minibüs veya otobüs ile gidip yakında inebilirsiniz.
3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: 251 nolu İETT otobüsü ile Kartal Sanayi’de inerek ulaşabilirsiniz. Yunus’ta oturuyorsanız Kartal’a gidip ulaşabilirsiniz.
4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsüne binip, D-100’de Kartal Sanayi durağında inin ve Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz.
5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Soğanlık durağında inip, Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Cevizli durağında inip, 134YK otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.
6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, Kartal Merkez için yazılan yol tarifine göre ulaşabilirsiniz.
7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Kartal Sanayi’de inip yolun karşısına geçip Pegagaz Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz.