Google Gboard tema: En güzel klavye temaları

Google’ın iOS ve Android için sunduğu klavye uygulaması Gboard için çok sayıda tem seçeneği sunuyor. Yeni güncellemeler ile beraber klavyeye yeni tema seçenekleri gelmeye devam ediyor. Ayrıca Gboard temanızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Android ile başlayan klavye uygulamaları kısa sürede popülerleşti. iOS’a da sıçrayan bu furyada en ünlü popüler SwiftKey ve Gboard. Gboard uygulamasına yeni gelen güncelleme ile çok sayıda yeni tema sunulmaya başlandı.

Google Gboard temaları

Gboard uygulaması hali hazırda karanlık ve açık tema seçeneğine sahip. Son gelen bilgilere göre Gboard’a yapılan bir güncelleme ile klavyede çok sayıda güzel tema sunulmaya başladı.

Gradient şeklinde oluşturulmuş olan bu temalar ile kullanıcılar diledikleri gibi klavyelerini özelleştirebilecek. Yeni temalar ilk olarak Android için sunuldu. Daha sonra iOS için de güncelleme yapıldı.

google-tema

Gboard teması nasıl değiştirilir?

Telefonunuzun varsayılanı yerine Google’ın klavye uygulaması Gboard’u kullanmanın birçok avantajı vardır: Google aramayı klavyede kullanabilirsiniz ve cümlelerinizi otomatik olarak çevirebilir. Bir başka harika özellik de özelleştirmedir.

Diğer klavyelerden farklı olarak Gboard, temasını değiştirmenize olanak tanır, yani klavyenin arka planı olarak bir resim veya renk düzeni ayarlayabilirsiniz. Bu, onu daha iyi okumanıza yardımcı olabilir ya da her yazdığınızda anlamlı olmanın eğlenceli bir yoludur. Her iki durumda da, iPhone veya Android cihazınız olsun, kurulumu kolaydır.

iPhone’da Gboard teması değiştirmek:

  1. Gboard uygulamasını açın. Temalar’a dokunun.
  2. Özel bir görüntünün Gboard temanız olarak işlev görmesini istiyorsanız Özel’i seçin. Telefonunuzun fotoğraf kitaplığı göründüğünde bir fotoğraf seçin.
  3. Önceden belirlenmiş bir tema kullanmak istiyorsanız, Manzara veya Degrade kaydırıcıları içindeki görüntüye dokunarak seçin. Özel temalar için, Seç’e dokunmadan önce resmi kırpın.
  4. Özel Gboard tema ayarlarınızı yapın. Temanızı özelleştirmeyi bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun.

Android’de Gboard teması değiştirmek:

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın. Kaydırın ve bulduğunuzda Sistem’e dokunun.
  2. Sistem menüsünde Diller ve Giriş’e dokunun. Sanal Klavye’ye dokunun. Sanal Klavyeler menüsünde Gboard’a dokunun.
  3. Gboard ayarları menüsünde temaya dokunun.
  4. Listelenen ön ayarlardan beğendiğiniz bir tema seçin veya bir Özel görüntü yükleyin. Yeni temanızın önizlemesini yapın ve ardından Uygula’ya dokunun.