İBB’nin ücretsiz ulaşımı Kartal – Adalar vapurunda geçerli mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2019’dan beri resmi tatillerde, bayramlarda ve sınav günleri İstanbul içinde ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Peki Kartal’daki Prens Tur’a bağlı Kartal – Adalar vapurlarında İBB’nin ücretsiz ulaşımı geçerli mi? Anne kart Adalar vapurunda geçerli mi? Kartal’dan kalkan Adalar vapurundaki geçerli olan indirimlerle ilgili daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

Prenstur bayramda ücretsiz mi??

İBB’nin ücretsiz ulaşımı Prenstur’da da geçerlidir. Ancak ücretsiz ulaşımın geçerli olması için vapura biniş yönteminiz önemli. Eğer yanınızda İstanbul kartınız varsa, bayramlarda Prenstur’un vapurlarına ücretsiz binebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunuyor. Eğer İstanbul kartınız varsa, yanıtımız evet, ama sistemin nasıl çalıştığına birlikte göz atalım…

İBB’nin ücretsiz ulaşımı Kartal – Adalar vapurlarında da geçerli. Ancak bir koşul mevcut. Ücretsiz ulaşımdan yararlanmak için yanınıza İBB’nin İstanbulkart’ını almanız gerekiyor. Bu koşuldan da anlayacağınız üzere yanında İstanbulkart’ı olmayanlara ücretsiz ulaşım verilmiyor. Yani yanınızda İstanbulkart yoksa, gişeden bilet alarak daha fazla ücret ödemek zorunda kalıp Adalar – Kartal vapurunu kullanabilirsiniz.

Anne kart Adalar vapurunda geçerli mi?

Anne Kart İstanbul’daki annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkıdır. Aylık olarak 150 geçiş hakkı tanımlanır. Prenstur’un Adalar vapurlarında abonman kartlardan her geçişte 4 kullanım hakkı kesilir.

Anne Kart ile geçmek isteyenlerin kartlarından da 4 kullanım hakkı kesilecektir. Dolayısıyla bir abonman kart nasıl davranıyorsa, Anne Kart da öyle davranacaktır ve 4 geçiş hakkı kesilecektir. Sorunun cevabı ise evet, Anne Kart ada vapurunda geçerlidir.