Adalar deprem toplanma alanları

İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı adalarda deprem toplanma alanlarının nerede olduğu belli oldu. Büyükada, Heybeliada, Burgazadası, Kınalıada ve Sedefadası’ndaki deprem toplanma yerleri açıklandı. Deprem toplanma alanlarına Adalar Belediyesi tarafından tabelalar yerleştirildi.

Adalar ilçesinde Acil Toplanma ve Geçici Barınma Alanlarının Belirlenmesindeki Standartlara uygun olarak belirlenen alanlara belediye ekipleri tarafından tabelalar yerleştirildi.

Adalar deprem toplanma alanları

Büyükada’da deprem toplanma alanları; Mehmet Bölük Parkı, İzzet Orbay Çocuk Parkı, 23 Nisan Caddesi yeşil alan, Saat Meydanı, Birlik Meydanı, Tepeköy Çocuk Parkı, Aydoğdu Çocuk Parkı, Çankaya Meydanı ve Maden halı sahası.

Heybeliada’da deprem toplanma alanları; Metin Sülüş Parkı, Bahriye Çeşmesi Parkı, Bayraktepe Çocuk Parkı, Ruhban okulu altı Zeybek Sokak yeşil alanı, Demirtaş Parkı.

Burgazadası deprem toplanma alanları; Sait Faik Müzesi önü yeşil alanı, Egemen Bahçe Yeşil Alanı, Gönüllü Çay Bahçesi yeşil alanı.

Kınalıada deprem toplanma alanları; Nazar Şirinoğlu Parkı, Yarbaşı Parkı, Manastır altı çocuk parkı, Hristos Manastırı yanı yeşil alanı, Fazıl Ahmet Aykaç Sokak Yeşil alan, Hrant Dink Parkı.

Sedefadası deprem toplanma alanları ise adanın orta kısmındaki boş tepe alanı ve adanın sahilindeki meydan alanı olarak belirlendi.

Adalar’da yaşayanların, deprem başta olmak üzere olası bir afet sonrasında ilk korku ve panik halini atlatabilmesi, yakınları ile buluşabilmesi ve yetkililer tarafından sağlıklı bilgilendirmeye ve acil lojistiğe erişebilmeleri adına Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada’da belirlenen alanlara Adalar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından “Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları” tabelaları yerleştirildi.