Şehir Hatları gece seferleri 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı (İBB) Şehir Hatları vapurları, 24 saat hizmet vermeye başladı. Adalar için daha önce 24 saat ring seferi uygulamasına başlanırken, İBB’nin denizciliğin toplu ulaşımda payının artması yönündeki hedeflerini gerçekleştirmek üzere çalışmaları kapsamında Şehir Hatları vapurları, belirli güzergahlarda 24 saat esasına göre çalışacak.

Şehit Hatları’nın 00:30 ila 05:30 saatleri arasında gerçekleştirilen seferleri, gece seferleri olarak adlandırılacak. Gece seferleri uygulanan hatlarda geçiş ücreti, normal ücretin 2 katıdır. Şehir Hatları’nda gece seferleri, şu anda belirlenen bazı hatlarda uygulanıyor. Aşağıda, gece seferleri uygulanan tüm hatları ve sefer saatlerini bulabilirsiniz.

Şehir Hatları gece seferleri

1. Kadıköy – Karaköy – Beşiktaş hattı gece seferleri

Gece seferleri yapılmak üzere düzenlenen bu hat ile 8 sefer düzenlenir. Sefer saatlerini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

kadikoy besiktas gece seferleri

2. Kabataş – Adalar hattı gece seferleri

Hafta içi ve hafta sonu geçerli olmak üzere tek sefer bulunmaktadır. Kınalıada’dan 00:30, Burgazada’dan 00:45, Heybeliada’dan 01:00, Büyükada’dan 01:15 kalkış saatine sahiptir.

kabatas-adalar-hatti-gece seferleri
kabatas-adalar-hatti-2-gece seferleri

3. Bostancı – Adalar ring hattı gece seferleri

Gece seferi olarak tek sefer yapılmaktadır. Son sefer 00:00’da Bostancı’dan hareket eder, 00:35 Büyükada, 00:50 Heybeliada, 01:05 Burgazada ve 01:20 Kınalıada kalkış saatlerine sahiptir. Sefer saatleri için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

bostanci-adalar-ring-hatti-gece seferleri

4. Kadıköy – Karaköy – Eminönü hattı gece seferleri

Gece seferleri yapılmak üzere düzenlenen bu hat ile 4 sefer düzenlenir. Bu hatta düzenlenen gece seferleri, yalnızca yaz tarifesinde yer alır. Bu nedenle şu anda sefer bulunmamaktadır.

Şehir Hatları gece seferleri ücret tarifesi

Şehit Hatları’nın gece seferlerinde, normal sefer ücretinin 2 katı ücret alınmaktadır. Şehir Hatları ücret tarifeleri, 00:30-05:30 arasında oluşturulan hatlarda gece tarifesi olarak mevcut ücretin iki (2) katı olarak uygulanır.