İstanbul’daki ulaşım zamları mahkemelik oldu!

İstanbul’da Avrasya Tüneli geçisine yapılan %56’lık zam ile UKOME kararı ile toplu ulaşım ücretlerine yapılan %35’lik zammı yargıya taşındı. İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, fahiş zamların iptali için İstanbul Adliyesi’nde İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul’da Avrasya Tüneli ve toplu ulaşım ücretlerine yapılan zamlar yargıya taşındı. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, toplu ulaşım zammının iptali için İdare Mahkemesi’ne, Avrasya Tüneli’ne yapılan zam için ise ilk etapta Tüketici Hakem Heyeti’ne itirazda bulunduklarını söyledi.

ENFLASYON ORANLARININ ÇOK ÜZERİNDE

Şahin, İstanbul Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “Açıklanan enflasyon oranlarının çok üzerinde olan, fahiş ve ölçüsüz bu zamlar İstanbulluların kaldıramayacağı bir yüktür. Biz zamlara ilişkin olarak ilk gün de açıklama yaparak tepki gösterdik ve bu zamların ya kaldırılması ya da makul bir orana çekilmesi gerektiğini ifade ettik. Bir süre bekledik; ne Avrasya Tüneli zammını yapanlar ne de İBB yetkililerinden hiçbir geri adım göremedik. Biz de yasal hakkımızı kullanarak bu zamlar için yargı yoluna başvurduk. Bu ölçüsüz ve fahiş zamlar hakkaniyetli değildir. Bu konunun yargı tarafından düzeltileceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.