Steam yaz indirimleri 2024 ne zaman?

Video oyunlarının PC’deki en büyük dijital dağıtım mağazası Steam’de yılın en büyük etkinliği için geri sayım sürüyor. Steam Yaz İndirimi 2024‘ün tarihleri, platformun en çok merak edilen sınırlı süreli indirimli satışının ne zaman başlayacağına ile ilgili bir tarih göründü.

Steam indirim başlangıç tarihleri, Valve’de korunan bir sırdır, ancak indirimler gerçekleşmeden önce her zaman dışarı sızarlar. Bilgi geliştiriciler ve ortaklarla paylaşılır, ancak müşteriler bir indirimin ne zaman başlayacağını tam olarak bilselerdi, çoğu kişi oyunu almak için indirimleri beklerdi. Neyse ki, Steam indirimleri yıl boyunca oldukça tutarlı bir şekilde gerçekleşiyor ve bu da onları tahmin etmeyi oldukça kolay hale getiriyor.

Steam Yaz İndirimi 2024 için yapılan tahminlere göre, merakla beklenen yaz indirimleri 27 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. İndirimlerin başlama ve bitiş saati ise 21:00 olarak planlandı. Geçen yılın Steam Yaz İndirimi’nin 26 Haziran’da başlamış ve 17 Temmuz’da sona ermişti.

Steam yaz indirimleri

Steam’in sadece daha az bilinen ve belirsiz oyunlarda değil, aynı zamanda en büyük AAA oyunlarından ve en popüler etiketlerinde de derin indirimler sunduğu görüldü. Steam’in bu yılki yaz indirimleri 27 Haziran 2024 Perşembe günü başlayacak ve 11 Temmuz 2023 Perşembe günü sona erecek.

Bunların arasında Monster Hunter World, Fallout 4 ve %70’e varan indirimler olan The Witcher III ile Stardew Valley, No Man’s Sky ve Cuphead gibi popüler bağımsız oyunlar yer alıyor. Umarız Doom Eternal ve Halo: MCC’nin listeye girmesiyle benzer teklif kalibrasyonunu görmeyi umuyoruz.

Ayrıca özel bir etkinlik tanıtımı görmeyi umuyoruz. Geçen yılın etkinliğinde, oyuncular ücretsiz oyunlar ve hediyeler kazanmak için Grand Prix adlı özel bir tarayıcı tabanlı Steam oyunu oynamaya davet edildi. Ve belki de bu sefer daha az kafa karıştırıcı ve takip edilmesi daha kolay bir şey görmek harika olurdu.