İBB’nin Maltepe ve Pendik’teki halı sahaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı olarak Maltepe ve Pendik’te faaliyet gösteren halı sahaların zeminleri ve tesisleri tamamen yenilendi. Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 10 halı saha ve 3 spor kompleksinde bakım, onarım ve yenileme yapıldı.

Öncelikle Maltepe ve Pendik sahillerinde bulunan dört halı sahada başlatılan çalışmalarda, sahaların suni çim, çim altı zemin, elektrik tesisatı ve sahaları çeviren çelik konstrüksiyonlar değiştirildi. Daha sonra çalışmalar aynı anda 5 ilçede 10 halı sahayı ve 3 spor kompleksinde devam edecek şekilde genişletildi.

ibb-maltepe-halisaha

İBB Halı Sahaları

Yenilenen tesisler arasında, Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi, Bakırköy Florya Spor Tesisi, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı, Pendik Sahil ve Tuzla Sahil Spor Tesislerinin halı sahaları yer alıyor. Halı sahaların yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve her ay binlerce kişinin spor yaptığı Pendik’teki İBB Kurtköy Spor Kompleksi de tadilata alındı. Buradaki çalışmalar ise ilk olarak yüzme havuzu ve havuz soyunma odaları ile personelin kullanım alanlarında yapılıyor.

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Tenis Kortları, kışın ve havalar yağmurlu olduğunda kullanılmaya uygun değildi. Daha fazla kişinin spor yapmasına imkan sağlamak amacıyla burada yer alan dört kortta üzeri kapatılıp açılabilir sisteme geçiliyor. Fiziki düzenlemelerin devam ettiği kortlarda, sporseverlere, güneşli günlerde açık alanda; yağışlı ve soğuk havalarda ise kapalı alanda tenis oynama imkanı sağlanmış olacak.