Kartalspor altyapısından yetişen ünlü futbolcular

1949 yılında kurulan Kartalspor, Türk futboluna çok sayıda futbolcunun kazandırılmasında rol oynadı. Kartalspor’un altyapısından yetişen futbolcular, Ay Yıldızlı forma ile milli maçlarda boy gösterdi. Türkiye liglerinde farklı takımlarda şampiyonluklar yaşadı. İşte Kartalspor’da yetişen yıldız futbolculardan bazıları…

Volkan Demirel

volkan-demirel

Fenerbahçe’nin tarihine geçmiş kalecilerden Volkan Demirel, Kartalspor altyapısından çıktı. Kartal’da büyüyen volkan Demirel, Süleyman Demirel Lisesi’ne gittiği sırada Kartalspor ile tanıştı. 2 yıl boyunca Kartalspor altyapısında oynayan Volkan Demirel, 6 Ağustos 2002’de 18 yaşındayken Fenerbahçe’ye transfer oldu. Rüştü Rençber’in ardından Fenerbahçe kalesini alan ve Türk Milli Takımının kalesini de yıllarca koruyan Volkan Demirel, 5 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası ve 3 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Servet Çetin

servet-cetin

Adını Fenerbahçe ve Galatasaray’da duyuran ve milli takımda da uzun yıllar görev alan Servet Çetin, futbola 18 yaşında Kartalspor’da başladı. 1999 yılında Kartalspor altyapısına giren Servet Çetin, 10 Tem 2001’de Göztepe’ye transfer oldu. Yıldızı kısa sürede parlayan Servet Çetin, 1 Eyl 2003’te Fenerbahçe’ye transfer oldu. 3 sezon Fenerbahçe’de oynadıktan sonra 1 sezon Sivasspor’da bulunan Servet Çetin, 1 Tem 2007’de Galatasaray’a transfer oldu ve 5 sezon sarı-kırmızı formayı terletti.

Saffet Akyüz

1 Temmuz 1989’da futbola Kartalspor altyapısından başlayan Saffet Akyüz, önce U21’e ve ardından ana takıma yükseldi. 1 sezon Zeytinburnuspor’da kiralık oynayan Akyüz, 2 sezon Kartalspor forması giydikten sonra 1 Temmuz 1993’te Trabzonspor’a transfer oldu. Trabzon’a adapte olamayan Akyüz, 3 ay sonra İstanbulspor’a transfer oldu. 6 sezon İstanbulspor forması giyen Akyüz, 21 Temmuz 1999’da Galatasaray’a transfer oldu. Galatasaray’da bekleneni veremeyen Akyüz, devre arasında Ankaragücü’ne geçti. Kariyerinde çok sayıda takım bulunan Akyüz’ün 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu ve 1 UEFA Kupası bulunuyor.

Burak Akdiş

burak-akdis

1 Temmuz 1996’da futbola Kartalspor’da başlayan Burak Akdiş, 2 sezon Kartalspor’da oynadıktan sonra Galatasaray’a transfer oldu. 3 sezon boyunca farklı Anadolu kulüplerine kiralanan Akdiş, 20 Ağustos 2002’de Sivasspor’a bedelsiz transfer oldu. Çok sayıda Anadolu kulünde oynayan Akdiş, 2011’de tekrar Kartalspor’a döndü. Kariyerinde 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası yaşadı.

Erman Özgür

erman-ozgur

1 Temmuz 1996’da futbola Kartalspor’da başlayan Erman Özgür, 2 sezon Kartalspor’da oynadıktan sonra Dardanelspor’a ve oradan da 1 sezon sonra Trabzonspor’a transfer oldu. 4 sezon Trabzonspor forması giyen Erman Özgür, daha sonra A. Sebatspor’a geçti ve çeşitli Anadolu kulüplerinde forma giydi. Kariyerinde 1 Türkiye Kupası yaşadı.

Olcan Adın

olcan-adin

2002 yılında Balıkesir’den Kartal’a gelen Olcan Adın, 1 sezon Kartalspor’da oynadıktan sonra 18 yaşında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe’den her sezon Anadolu kulüplerine kiralık verilen Adın, 5 Oca 2012’de yıldızının parladığı Trabzonspor’a transfer oldu. 2 sezon Trabzon’da oynadıktan sonra Galatasaray’a giden Olcan Adın, 2 sezon da Galatasaray’da kaldı. Milli takım formasını da giyen Adın, kariyerinde 3 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Egemen Korkmaz

egemen-korkmaz

2000 yılında Balıkesir’den Kartal’a gelen Egemen Korkmaz, 2 sezon Kartalspor’da oynadıktan sonra 19 yaşında Bursaspor’a transfer oldu. Bursaspor’dan önce Trabzonspor’a geçen Egemen Korkmaz, 3 sezon sonra 2012’de Beşiktaş’a transfer oldu. 1 sezonluk Kara Kartallar döneminin ardından Fenerbahçe’ye geçen Egemen, 3 sezon Fenerbahçe’de oynadıktan sonra kariyerini Erzurumspor’da sonlandırdı. Egemen kariyerinde 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Mehmet Uslu

mehmet-uslu

Futbola 2004 yılında Sakaryaspor’da başlayan Mehmet Uslu, 2009-2013 arasında 3 sezon Kartalspor forması giydi ve ismini Kartalspor’da duyurdu. Ortaya koyduğu performansla unutulmazlar arasına giren Uslu, daha sonra Süper Lig’e transfer oldu. Ancak kariyerinde büyük takımları görmeyen Uslu, şu sıralar Adana Demirspor’da oynuyor.

Semih Kaya

semih-kaya

Futbola Galatasaray’da başlayan Semih Kaya, 22 Temmuz 2010’da Kartalspor’a kiralandı ve 1 sezon formasını giydiği Kartalspor’da gösterdiği performansla Fatih Terim’in dikkatini çekti. Galatasaray’da 6 sezon oynadı. Kariyerinde 4 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası ve 4 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.