Gençler için en iyi 10 Netflix filmi

Genç olmak zor. Netflix size bunu hatırlatmak için her zaman yanınızda. İster gençliğinizi hatırlamak isteyin, isterse de hala lise yıllarında olun, akış hizmeti kesinlikle ilginizi çekecek bir film koleksiyonuna sahiptir.

Netflix’in kataloğunu karıştırıp, en iyi gençlik filmlerden bazılarını bulmak için araştırdık, renkli ilk aşklara odaklanan filmlerden neredeyse yetişkin olmanın daha ciddi komplikasyonları üzerine kadar.

Tekrar genç hissetmeye hazır mısın? Ardından, şu anda Netflix’te izleyebileceğiniz 10 yeni gençlik filmi izleyin.

1. Lady Bird

Lady Bird’un (Saoirse Ronan) lise öğrencisinin görüşü, cesur ve korkusuz – ancak, katı bir Katolik okulunun ve eşit derecede sert annesinin kontrolü altında.

Ailesinin mali mücadelelerine ve okuldaki ortalama performansına rağmen, Lady Bird kanatlarını açmayı ve Doğu Kıyısında prestijli bir üniversiteye gitmeyi hayal ediyor. Ama önce hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek zorunda kalacak.

Esprili hikaye ve keskin oyunculukla, bu film, her yeniden izlemede daha da zorlaşıyor.

2. The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen, isteyebileceğiniz tüm öfkeye sahiptir.

Filmde liseli Nadine Franklin (Hailee Steinfeld) düzenli olarak hayal kırıklıklarıyla uğraşmak zorunda olmasına rağmen, yalnız değil – yani en iyi arkadaşı Krista, kardeşiyle çıkmaya başlayana kadar.

Krista’nun yeni ilişkisine son vermeyeceğine öfkeli olan Nadine, onu kesmeye ve kendi başına hayatla başa çıkmaya karar verir. Ne yazık ki Nadine, özellikle erkek kardeşinin popülaritesi varlığını gölgede bırakmaya devam ettiği için nerede olduğunu bulmak için kafa karışıklığından ve öfkesinden daha fazlasına ihtiyaç duyuyor.

3. The Spectacular Now

The Spectacular Now, 18 yaşındaki Sutter Keely (Miles Teller) ile üniversiteye başvusu ile ilgili dönemde geçer. Bu zor parti öğrencisi, geleceği hakkında umutlu olmak isterken, eski kız arkadaşı Cassidy’yi (Brie Larson) aşmakta güçlük çeker ve bu nedenle geçmişte sıkışıp kalır.

Sutter, bir sabah bahçede akşamdan kalma durumdayken Aimee (Shailene Woodley) adında kibar bir kızla arkadaş olur. Bununla birlikte, ilişkileri yoluyla, kendi şüphelerinin üstesinden gelmeyi ve yaşamaya devam edecekse, sorunları için başkalarını suçlamayı bırakması gerektiğini öğrenir.

Filmin bir olgunlaşma hikayesinin birçok standart unsuru olmasına rağmen, ham özgünlüğü gençlik filmi olmasında öne çıkmasına yardımcı oluyor.

4. To All The Boys I’ve Loved Before

To All the Boys I’ve Loved Before, Lara Jean (Lana Condor) ve yıldız lakros oyuncusu Peter Kavinsky (Noah Centineo) arasında sulu pembe romantizm içeren gençlik filmidir.

Lara Jean, aşmayı ümit ettiği herkese aşk mektupları yazar. Bu notların dolabında kilitli kalması gerekiyorsa da, mektuplar gizemli bir şekilde gönderildikten sonra geçmişinin çocuklarıyla yüzleşmek zorunda. Daha da kötüsü, mektuplarından biri kız kardeşinin eski erkek arkadaşına gönderilir, bu yüzden Lara Jean onu yoldan çıkarmak için Peter ile sahte bir ilişki sürdürmek zorundadır.

5. The Perks Of Being A Wallflower

Kalbinizi parçalamak eğlenceli geliyorsa, The Perks of Being a Wallflower’i izlemeye değer olabilir.

90’larda geçen film, akıl hastanesinden çıktıktan hemen sonra liseye gitmeye çalışan birinci sınıf öğrencisi Charlie’yi (Logan Lerman) takip ediyor. Neyse ki, Sam (Emma Watson) ve Patrick (Ezra Miller) onu arkadaş grubuna davet etmek ve ona rehberlik etmek için oradalar. Sam ve Patrick üniversiteye gitmeye hazırlanırken, Charlie geride bırakılma gerçeğiyle boğuşmak zorundadır.

6. The Half Of It

Netflix’in yeni filmlerinden biri olan Half Of It, Ellie Chu (Leah Lewis) sınıf arkadaşları için makale yazarak ekstra para kazanıyor. Jock Paul Munsky (Daniel Diemer) ödev yapmak yerine bir aşk mektubu yazmayı denemesini istediğini kabul eder. Bununla birlikte, Ellie yazdığı kıza karşı duygular geliştirdikçe, işe devam etmenin kendi mutluluğuna değip değmeyeceğini bulmalıdır.

The Half Of It’in temeli basit olsa da, aşk üçgeni üzerindeki yeni dönüşü modern izleyicileri ikna edecektir.

7. Clueless

90’ların klasiği Clueless’dan bahsetmeden Netflix’in en iyi genç filmlerinden bahsetmek imkansız.

Jane Austen’in Emma’sından esinlenen ikonik gençlik filmi, Beverly Hills lisesini süslemeye karar veren popüler kız Cher Horowitz’e (Alicia Silverstone) sahiptir. Cher’in nezaket eylemlerinden biri, yeni kız Tai Frasier’e (Brittany Murphy) bir makyaj yapmayı içerir, ancak Tai ondan daha popüler olmaya başladığında, özellikle kendini aramak için bir erkek arkadaş bulamadığında Cher kendini tehdit altında hissetmeye başlar.

8. Dumplin’

Dumplin göründüğü kadar sevimli ve iyidir. Komedi, eski güzellik kraliçesi annesinin (Jennifer Aniston) gölgesinde yaşamak zorunda kalan Teksaslı kız Willowdean Dickson’a (Danielle Macdonald) odaklanıyor.

9. Alex Strangelove

Pek çok genç gibi, Alex Truelove kendine ait bir aşk üçgeni içinde. Sadece bu sefer, uzun zamandır en iyi arkadaşı olan Claire (her zamanki gibi) – veya Elliot adında bir çocuk arasında karar veremez.

10. Dude

Dude, Olivia Milch’in yönettiği ve Milch ve Kendall McKinnon tarafından yazılan bir 2018 Amerikan komedi filmi. Filmde Lucy Hale, Kathryn Prescott, Alexandra Shipp, Awkwafina, Austin Butler ve Michaela Watkins yer alıyor. Netflix tarafından 20 Nisan 2018’de yayınlandı.