İBB’nin yeni kreşleri için kayıtlar başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Yuvamız İstanbul kreşleri için kayıt dönemi başladı. İBB’nin ‘Yuvamız İstanbul’ projesi kapsamında inşa ettiği kreşler için kayıtlar alınmaya başladı. İBB’nin Bakırköy, Maltepe ve Tuzla’da açtığı yeni kreşler için kayıtlar başladı.

Yuvam İstanbul projesi kapsamında Bakırköy, Maltepe ve Tuzla ilçelerinde inşa edilen yeni kreşlere öğrenci kayıt ve kabul edilmeye başlandı. İBB’den yapılan açıklamada; Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mahallesi, Maltepe Girne Mahallesi ve Tuzla Meydanevler Mahallesi’nde açılan kreşlere öğrenci ön kayıtları başladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan İstanbul için kreşleri ile anne ve babaların hayatları kolaylaşıyor. 3-6 yaş arası çocukların kaliteli ve eşit eğitim alacakları 3 yeni merkez için kayıt alınmaya başlandı. Ön başvuru tarihleri, 29 Aralık ila 8 Ocak arasında olacak. Kreşlerin hizmete başlama tarihleri ise daha sonra duyurulacak.

İBB Kreş Kayıtları

Yürütme programının Boğaziçi Üniversitesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) eğitmenleri tarafından belirlendiği proje ile İstanbul’da yaşayan tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının gözetilmesi, aile eğitimine ve gelişimine katkı sunulması ile çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Puantaj sistemi ile çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınarak eğitime katılacak çocukların belirlendiği projeye, 3-6 yaş aralığındaki çocukların aileleri başvurabilir. Kayıt işlem formuna ve projeyle ilgili detaylı bilgiye ALO 156’dan ulaşabilirsiniz. Ebeveynler ayrıca 153 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabiliyorlar. Başvuruların sonuçları ise ileri bir tarihte duyurulacak.