Yuvam İstanbul İBB Kartal kreş nerede ve kayıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Kartal’da ‘Yuvamız İstanbul’ projesi kapsamında inşa ettiği kreşler için kayıtlar alınmaya başladı. İBB’nin projesi olan Yuvam İstanbul Kartal kreşleri ile Kartal ilçesinde küçük yaştaki çocukların eğitimine büyük katkı sağlanacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan İstanbul için kreşler projesinde Kartal’daki ilk kreş için kayıtlar başladı. 3-6 yaş arası çocukların kaliteli ve eşit eğitim alacakları kreş için kayıt alınmaya başlandı. İBB’nin Kartal kreşlerinin adreslerini ve listesini görmek için altta ekli olan habere göz atın.

Yuvamız İstanbul Kartal kreşi

Yürütme programının Boğaziçi Üniversitesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) eğitmenleri tarafından belirlendiği proje ile İstanbul’da yaşayan tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının gözetilmesi, aile eğitimine ve gelişimine katkı sunulması ile çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Puantaj sistemi ile çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınarak eğitime katılacak çocukların belirlendiği projeye, 3-6 yaş aralığındaki çocukların aileleri başvurabilir. Kayıt işlem formuna ve projeyle ilgili detaylı bilgiye yuvamiz.ibb.istanbul sitesinden ulaşılıyor. Ebeveynler ayrıca 153 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabiliyorlar. Başvuruların sonuçları ise ileri bir tarihte duyurulacak.