Kartal Belediyesi burs başvurusu 2024

Kartal Belediyesi, her eğitim ve öğretim döneminde olduğu gibi 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde de öğrencilere burs veriyor. Kartal Belediyesi burs başvuruları hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Kartal Belediyesi’nden üniversite bursları hakkında duyuru yapıldı. Kartal Belediyesi tarafından 2023-2024 eğitim döneminde 665 öğrenciye toplamda 3 bin TL eğitim yardımı yapılacağı açıklandı. Belediyeden yapılan açıklamada, eğitim yardımının ilk taksiti olan 1.500 TL’lik kısmın 19 Ocak Cuma günü öğrencilerin banka hesaplarına yatırıldığı belirtildi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında geliştirdiği burs programı, yoğun ilgi görüyor. Kartal Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim desteği için başvuru tarihleri belli oldu.

Kartal Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik burs başvuruları, 27 Kasım 2023 tarihinde son buldu. Kartal Belediyesi öğrenci bursları için başvuru tarihleri genellikle Ekim ve Kasım ayları olarak belirlenir. Kartal Belediyesi’nin burs projeyle ailesi Kartal’da yaşayan yüzlerce öğrenciye eğitim desteği sağlanıyor. Kartal Belediyesi burs yardımının koşulları ve burs yardımına nasıl başvuracağınız hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Kartal Belediyesi burs başvuru koşulları

Ailesinin ikametgâhı Kartal’da olup maddi olanakları kısıtlı olan lisans programlarında kayıtlı üniversite öğrencileri Kartal Belediyesi’nin eğitim yardımından yararlanabilecek. Başvuru koşullarında öğrencinin yaşadığı hanedekilerin toplam taşınmazlarının 1 tam hisseyi geçmemesi ve Kartal’da ikamet şartı da aranıyor.

Kartal Belediyesi’nin burs yardımından yabancı uyrukluların çocukları yararlanamayacak. Burs yardımı, 25 yaşını geçmemiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kartallı gençlere verilecek.

Burs yardımlarından ayrıca yurt dışında okuyanlar, yüksek lisans, doktora, uzaktan eğitim ve açık öğretim okuyanlar ve özel okullarda yüzde yüz burslu olmayanlar yararlanamayacak. Belediye personeli ve akrabaları burs başvurusu yapamayacak.

Kartal Belediyesi burs başvurusu nasıl yapılır?

1. Kartal Belediyesi öğrenci bursuna başvuru yapmak için Kartal Belediyesi e-Belediye sayfasına girin ve menüde yer alan “Başvuru İşlemleri” kısmını tıklayın.

2. Açılan menüde güncel başvuruların bir listesini göreceksiniz. En sağda Sosyal Yardım İşleri Başvuruları bölümünde burs başvuru sayfasını bulabilirsiniz.

3. Kartal Belediyesi burs başvuru sayfasına Kartal Belediyesi öğrenci bursu başvuru formu sayfasından direkt ulaşabilirsiniz.