Kartal’da köpeğe tecavüz

İstanbul Kartal’da tekel bayisi işleten bir esnafın dükkanında bir ay boyunca bir sokak köpeğine tecavüz ve darp ettiğinin ortaya çıkması infial yarattı. Esnaf M.H. önce mahalleli ve hayvan severlerden dayak yedi, ardından gözaltına alındı, sonra da dükkanı kurşunlandı.

Bir ay boyunca Atalar’daki tekel bayinde tecavüze ve darba uğrayan köpek, buna bağlı vücudunda oluşan ödemlerden dolayı hayvan severler tarafından kaldırıldığı veterinerlikte yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın duyulmasının ardından gözaltına alınan M.H. ile ilgili alınan karar belli oldu. M.H. 600 TL idari para cezası ödedikten sonra salındı.

Hayvan severlerin ortaya çıkardığı köpeğe tecavüz olayı, sosyal medyada gündem olurken “M.H. tutuklansın” şeklinde 20 binden fazla paylaşım yapıldı. Sosyal medyada harekete geçen havan severler, dükkanı basarak M.H.’ye dayak attı. Daha sonra M.H. gözaltına alınırken, dükkanı da kurşunlandı. Ertesi gün dükkanın camlarına “Tecavüzcü Sapık” diye afişler asıldı. Ancak esnaf M.H. olayın ardından 600 TL idari para cezası ödeyerek serbest kaldı.

kartal-kursunlanan-dukkan-kopek

Kartal’da tecavüze uğrayan diğer köpekler

Kartal’da geçmişte de köpek tecavüzleri gündeme geldi. 22 Şubat 2016’da Kartal Yakacık’ta meydana gelen olayda anne köpeğe tecavüz edip boynunu kırarak öldürdüler. Yakacık’ta kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tecavüz edilen anne köpek daha sonra boynu kırılarak katledildi. Katledilen köpeğin yavrusu annesinin yanında uzun süre bekledi.

Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf önce Ekşi Sözlük sonra da Twitter’ın gündemine oturdu. Paylaşılan fotoğrafta, boynu kırılmış bir köpek ve başından ayrılmayan yavrusu görülüyor. İstanbul’un Anadolu yakasındaki Yakacık semtinde çekildiği belirtilen fotoğrafta yer alan köpeğe aynı zamanda tecavüz edildiği de iddia ediliyor. Söz konusu fotoğraf, hayvanseverleri ayağa kaldırırken, sosyal medyada bunu yapan canilerin yakalanması için kampanya başlatıldı.