Gerçek aşk nedir?

Gerçek aşkı bulup bulmadığınızı merak etmek ne anlama gelir? Sonuçta, eşinize karşı çok güçlü bir sevgi ve hayranlık duygularınız olabilir, ancak bu duyguların gerçekten ‘gerçek aşk’ olarak nitelenip nitelenmediğini nasıl anlarsınız? Neyse ki, bulduğunuz şeyin gerçek aşk mı yoksa gerçek olamayacak kadar iyi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilecek sekiz temel gösterge var.

Gerçek aşk gerçekten ne anlama geliyor? Gerçek aşkı bulup bulmadığınızı anlamak için, ilk önce gerçek sevginin gerçekte ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Esasen, gerçek aşk, eşiniz için sarsılmaz, kırılmaz ve eşsiz bir sevgi ve bağlılığa sahip olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda, onunla ölçülemeyecek kadar derin uzanan duygusal ve fiziksel bir bağlantı ile tanımlanır.

Gerçek aşkın belirtileri nelerdir? Yaşadığınız şeyin gerçek aşk olduğundan emin değilseniz, bu sekiz temel göstergeye bakmak önemlidir.

1. Bu kişiyi koşulsuz olarak önemsiyorsunuz

Gerçek aşkı bulduğunuzu anlatan bir işaret, eşinize hiçbir koşul olmadan kesinlikle ve inkar edilemez bir şekilde taptığınızdır. Başka bir deyişle, hangi koşullar olursa olsun, iyi zamanlar ve kötü zamanlar boyunca, bu kişiyi destekliyor ve derinden önemsiyorsunuz. Koşulsuz sevgi, gerçek sevginin ne anlama geldiğini ve neyi gerektirdiğinin tam kalbinde yer alır.

2. Eşinizi tamamen kabul ediyorsunuz

Gerçek sevginin ek bir göstergesi, eşinizi gerçekte olduğu kişi için anladığınız ve kabul ettiğinizdir. Eşinizi değiştirmeye, iyileştirmeye ve/veya başka bir kişiye dönüştürmeye çalışmıyorsunuz. Aksine, partnerinizi, kusurlarınızı ve her şeyi tamamen kabul eder, takdir eder ve tapıyorsunuz.

3. Herhangi bir şey hakkında konuşabilirsiniz

Gerçek aşkı bulduğunuzda, bu kişiyle her şeyi samimi ve dürüstçe tartışabileceğiniz anlamına gelir. Gerçek aşk, arkadaşınızla tamamen dürüst olduğunuzu, geçmişinizin farklı yönlerini tutmamanızı ve ona tamamen açabileceğinizi ima eder. Hem duygusal hem de fiziksel olan bir samimiyeti paylaşıyorsunuz ve sevgi dolu bağlantınız, birbirlerine karşı açık ve savunmasız olma yeteneğiniz nedeniyle daha güçlü.

4. Bu kişiyle tamamen kendinizsiniz

Gerçek aşkı bulduğunuzda, partnerinizle tamamen doğal olabilirsiniz. Siz olmayan biri gibi davranmıyorsunuz, ilgi alanları, tutkular veya eğlenceler uydurmuyorsunuz ve/veya gerçek sizi yansıtmayacak şekilde davranmıyorsunuz. İlişkinizde kendiniz olmak, gerçek aşkı deneyimlemek için gereklidir.

5. Birbirinize saygı duyuyorsunuz

Gerçek aşkı deneyimlemek için aynı zamanda sizinle eşiniz arasında yüksek düzeyde saygı ve şefkat olduğu anlamına gelir. Birbirinizle empati kurabilir, birbirinizin bakış açısını görebilir ve çatışmaları ve kavgaları yapıcı ve birbirlerinin iyiliğine saygılı bir şekilde çözebilirsiniz.

6. Benzer değerleriniz var

Gerçek aşkı deneyimlemek için ahlakınızın ve değerlerinizin eşinizle aynı hizada olması gerekir. Nerede büyüdüğünüz, dini geçmişiniz ya da sadece futbola olan takıntılarınız gibi farklılıklarınız olsa da, gerçek aşk, doğrudan yanlıştan ayırt etme söz konusu olduğunda aynı sayfada olduğunuz anlamına gelir. Tek kelimeyle, benzer ilkelere sahip olmak gerçek sevginin temel bileşenidir.

7. Mutluluk seviyeleriniz birbirinden beslenir

Gerçek aşkı bulup bulamadığınızı merak ediyorsanız, gerçek duygularınıza çok dikkat etmek önemlidir. Bu kişiyi mutlu etmek karşılığında sizi mutlu ediyor mu? Onu şaşırtmak ya da partneriniz için iyilik yapmak size de neşe veriyor mu? Siz ve eşiniz, birbirlerine mutluluk ve memnuniyet getirmek için karşılıklı bir arzuya sahip olduğunda, gerçek aşkı yaşadığınızı bilmekten mutluluk duymalısınız.

8. Siz bir ekipsiniz

Gerçek aşkı bulduğunuzda, bu tamamen kararlı, emin ve birbirlerine adanmış olduğunuz anlamına gelir. Gerçek sevgiyle, siz ve eşiniz birbirinizin hayatlarını daha iyi hale getirmek için tek bir birim olarak birlikte çalışırsınız. Ve bencil ya da bencilce davranmak yerine, “ben” yerine “biz” terimini düşünüyorsunuz. Gerçek aşk söz konusu olduğunda, eşiniz gerçekten sizin takım arkadaşınızdır…