Aydos’ta orman yangını

İstanbul Kartal’daki Aydos tepesinde bir orman yangını daha çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

9 Ağustos 2020’de saat 16:00 sıralarında çıkan yangın nedeniyle ekipler seferber oldu. Adı sürekli orman yangınlarıyla anılan Aydos’da bir yangın daha meydana geldi. Yangına müdahale eden ekipler, söndürme çalışmalarına devam ediyor.

Aydos’ta son orman yangını haberleri

17 Ağustos 2020’de Kartal Aydos ormanlarında bir yangın daha çıktı. Yangına yaklaşık 1 saat müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını söndürmeyi başardı. Yangının bilinmeyen bir nedenle çıktığı bildirildi. Yangın saat 14:00 sıralarında Aydos ormanlarının derinliklerinde meydana geldi. Yangına İstanbul İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler müdahale etti. Görgü tanıklarının ormandan koşarak çıkan insanlar gördüğünü iddia etmeleri üzerine polis soruşturma başlattı.

aydos-itfaiye

13 Ağustos 2020’de İstanbul Kartal’da Aydos ormanları içinde çıkan yangına İstanbul İtfaiyesi ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Yangında büyük bir ormanlık alan zarar görürken, yangın kısa sürede söndürüldü. Saat 16:15 sıralarında meydana gelen yangına Sultanbeyli, Sancaktepe, Maltepe, Büyükbakkalköy, Kartal, Kurtköy, Ümraniye, Ataşehir, Orhanlı itfaiye ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu yangın söndürüldü. Yangın nedeniyle çok sayıda ağaç zarar gördü.

5 Ağustos 2020’de Aydos ormanında trajik bir yangın meydana geldi. İtfaiyenin müdahale ettiği yangın nedeniyle 1.6 hektarlık alan kül olurken, soruşturma kapsamında 1 kişi gözaltına alındı. Yangın saat 11:00 sıralarında Aydos’un Pendik tarafına doğru ormanlık alanda meydana geldi. Hızla yayılan yangına ihbar üzerine İstanbul İtfaiyesi, Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme helikopteri ve Kartal Belediyesi görevlileri müdahale etti. Yaklaşık bir saat süren söndürme çalışmaları ile beraber yangın daha da fazla alana yayılmadan söndürüldü.

aydosta-yangin

21 Mayıs 2020’de İstanbul Aydos Ormanlarında saat 00:30 sıralarında yangın çıktı. Yangın çıkan ormanlık alana Orman İtfaiye ekipleri sevk edildi. Ormanda yangını kontrol çalışmaları yapan ekiplerin çalışmaları ile söndürüldü. Yangına havai fişeklerin neden olduğu ortaya çıktı.

19 Nisan 2020’de Kartal’da Aydos dağında ormanlık alanda yangın çıktı. Ağaçların ateş aldığı yangına İstanbul İtfaiyesi müdahale ediyor. Olay yerine intikal eden çok sayıda itfaiye yangını söndürmek için çalışma yapıyor. Yangının neden çıktığı şu anda bilinmiyor. Yangın ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.