Dead by Daylight’a PC ve konsol arasında çapraz oynama özelliği

Behavior Interactive, Mayıs ayında Dead by Daylight için çapraz platform özelliklerini duyurdu. Şimdi, geliştirici, oyunun Steam ve Windows Mağazası sürümlerinde özelliği tanıttıktan neredeyse bir yıl sonra PS4, Xbox ve Nintendo Switch için çapraz oyunun kullanılabilir olduğunu duyurdu. Bu, oyuncuların çok oyunculu eşleştirme havuzunu büyük ölçüde genişletiyor.

Dead by Daylight çapraz platform

Ek olarak, oyuncular artık DBD kimliklerini arayarak platformlardan arkadaş ekleyebilir ve bu da onlara 4v1 hayatta kalma korku oyununu neredeyse istedikleri herkesle oynamanın bir yolunu sunar. Geliştirici duyurusunda, “Cross-Play hakkında daha önceki bir gönderide tartışıldığı gibi, tüm platformlardan arkadaşlarla oynama yeteneği, topluluk tarafından yaygın olarak talep edilen bir özellikti” dedi.

Oyunun Stadia versiyonu, Eylül ayında piyasaya çıktığında çapraz platform özelliklerine de sahip olacak. Maalesef şirketin çapraz oyunu mobil cihazlarda kullanıma sunma planları yok gibi görünüyor. Çapraz oyunu ayrıntılarıyla anlatan bir SSS sayfasında Behavior, birlikte oynamak isteyenler için oyunun platformlar arasında aynı sürüm olması gerektiğini açıkladı. Şirket, fare ve klavye desteği eklemeye yönelik mevcut bir plan olmadığını söyledi ve insanlardan, söz konusu özellik piyasaya sürülmeye yaklaştığında, çapraz ilerleme hakkında daha fazla bilgi beklemelerini istiyor.

Dead by Daylight arkadaşlarla çapraz platformda oynama

Geliştirici Behavior Interactive, eşzamansız çok oyunculu korku oyunu Dead by Daylight’da PC ve konsollar için çapraz oyun desteğini açıkladı. Cross-play şu anda Steam, Microsoft Store, PS4, Xbox One ve Switch’te (ancak mobil cihazlarda değil) mevcut, yani desteklenen tüm sürümlerdeki oyuncular aynı eşleştirme havuzuna atlayabilir. Çapraz oynamayı tercih edenler bunu yapabilir.

Dead by Daylight’ın en son güncellemesi ayrıca konsollar ve PC için birleşik bir arkadaş listesi sunuyor (Behaviour bunu “Cross-Friends” özelliği olarak adlandırıyor), yani tercih ettikleri platformdan bağımsız olarak arkadaşlarla takım oluşturmanın mümkün olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, konsollarda oyun içi sohbet desteği bulunmadığını belirtmekte fayda var, bu nedenle iletişiminizi eski moda bir şekilde yapmanız gerekecek.

Dead by Daylight’ın çapraz oyun güncellemesi, Behaviour’un oyunun çeşitli sürümlerini birleştirme planlarının ilk aşamasını oluşturuyor ve geliştirici daha önce çapraz ilerleme desteğinin de yolda olduğunu onaylamıştı.

Geçen ay yayınlanan bir blog güncellemesinde geliştirici, oyuncuların eylül ayından itibaren Steam, Stadia ve Switch’teki ilerlemelerine, satın alımlarına ve envanterlerine erişebileceklerini açıkladı. Ne yazık ki, PS4 ve Xbox One kullanıcıları için, “bugün itibariyle, diğer platformlarda çapraz ilerlemeyi kullanılabilir hale getiremiyoruz ve bunun gerçekleşeceğine dair hiçbir garantimiz yok” dedi.