Hava temizleyici maske: En iyi akıllı maskeler

Maske takmak yeni normal olmaya devam ederken, akıllı tasarımlara sahip ve yenilikçi teknolojiyle donatılmış sınıfının en iyilerinden bir seçki hazırladık. Yüz maskeleri her yerde ve olumlu etkileri küresel salgının ötesine geçiyor. Mevsimsel grip ölümlerinde büyük bir düşüş yaşanırken, yüzümüzü örtme ve sağlığımızı koruma konusundaki yeni alışkanlığımız, bazı uzmanların kalıcı bir güce sahip olabileceklerine inanmalarına neden oldu.

Teknolojide fırsatları değerlendirmek isteyen LG ve Razar gibi teknoloji firmaları, tahmin edebileceğiniz gibi soluduğunuz havayı arındırmak ve neredeyse kıyamet sonrası gibi ama yine de şık giymek için tasarlanmış akıllı yüz maskelerini duyurdu. Yüz maskeleri her şekilde ve boyutta gelmemiştir, ancak hepsi aslında doğru şekilde tasarlanmamıştır. Bazıları sadece gösteri amaçlıdır, bazıları ise etkili olsa da uzun saatler boyunca kullanılınca rahatsız eder.

Bu listede yer alan yüz maskeleri, sensörler ve yerleşik fanlar dahil çeşitli bileşenler sayesinde hem görünüm hem de verimlilik sağlar. Burada, nefes almayı izlemek için teknolojiyle donatılmış ve mikropları öldürmek ve daha fazla koruma sağlamak için LED ışıkları kullanan da dahil olmak üzere en iyilerinden bazılarını seçtik…

LG PuriCare Gen 2

LG PuriCare maske

VoiceON teknolojisine sahip Yeni LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici 2. Nesil (AP551AWFA/AP551ABFA) ile güvenle konuşun. VoiceON teknolojisini kullanan yerleşik bir mikrofon ve harici hoparlör ile yeni LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici, güvenli kalırken daha iyi iletişim için tasarlandı ve artık kullanıcıların konuşmaya devam etmek için maskeyi indirmesine veya sesini yükseltmesine gerek kalmıyor.

Yeni LG PuriCare’in daha hafif tasarımı, gün boyunca giymeyi kolaylaştırır. Cihaz, birlikte verilen Easy Charge USB kablosu ile iki saatte şarj olan 1.000mA ile 8 saate kadar rahat bir şekilde takılabilir. LG’nin PuriCare ürün ailesinden üst düzey hava temizleyicilerinde kullanılan filtreleme teknolojisinin aynısı olan H13 Sınıfı HEPA filtrelere sahiptir. Çift fan ve patentli bir solunum sensörü ile kullanıcıların temiz, filtrelenmiş hava almasına olanak tanırken Solunum Sensörü, kullanıcının nefesinin döngüsünü ve hacmini algılar ve çift üç hızlı fanları buna göre ayarlar. Fanlar, hava girişine yardımcı olmak için otomatik olarak hızlanır ve nefes verirken direnci azaltmak için yavaşlayarak nefes almayı zahmetsiz hale getirir.

Yeni LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici, Bluetooth özelliklidir ve bu, onu iOS ve Android için LG PuriCare uygulamasına bağlamanıza olanak tanır. Bağlandıktan sonra uygulama, VoiceON ses seviyesini ve hava akışını ayarlamanıza, solunum verileri geçmişini ve raporlarını görmenize, filtrelerin süresini ve değiştirme döngüsünü yönetmenize, gerçek zamanlı pil bilgilerini kontrol etmenize, üniteyi AÇMA/KAPATMA ve güncellemeleri gerçekleştirmenize olanak tanır.

Razer Project Hazel

razer-project-hazel

Oyun yaşam tarzı markası Razer, dünyanın en akıllı ve en sosyal dostu yüz maskesi olarak nitelendirdiği Project Hazel’i tanıttı. Konsept aksesuar, ayrılabilir ve şarj edilebilir aktif ventilatörler kullanan N95 tıbbi sınıf solunum cihazı ve optimum nefes alabilirlik için hava akışını düzenleyen akıllı bölmeler içeren günlük kullanım rahatlığını artırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu arada, şeffaf tasarım sosyal etkileşime yardımcı olur, çünkü etrafınızdakiler bir gülümseme veya kahkaha gibi yüzdeki ipuçlarını görebilir ve zor işitenlerin dudak okumasına izin verebilir. Günlük koruma için değiştirilebilir N95 Sınıfı filtreleriyle güvende kalın. Net yüz görünürlüğü için şeffaf tasarımıyla sosyal kalın. Uzun süreli kullanım için yeniden kullanılabilir yapısı ile sürdürülebilirliği koruyun.

Hiçbir akıllı maske biraz yetenek olmadan tamamlanmış sayılmaz. 16,8 milyon renk ve bir dizi ikonik efekt sunan Razer Chroma™ RGB tarafından desteklenen 2 özelleştirilebilir aydınlatma bölgesi ile güvende kalırken dikkatleri üzerinize çekin.

Philips Fresh Air Mask

Philips Fresh Air Mask

Kişisel hava filtrelemeli giyilebilir cihazlar çağına girin. En yeni 6000 Serisinin bir parçası olan Philips ACM066, patentli Air Power sistemi ile solunum konforu seviyesini yeniden tanımlıyor. ACM066, günümüzde mevcut olan en gelişmiş ve yenilikçi kişisel hava filtreleme ürünlerinden biridir.

N95 sınıfı maskede, patentli Air Power rüzgar sistemi temiz, taze ve kolay nefes almayı sağlayarak ACM066’yı spor veya solunum güçlüğü çeken kişiler için mükemmelden daha fazla bir hava maskesi yapar. Verimli güç ve hava akışkan dinamiği tasarımı, nefes verme direncini büyük ölçüde azaltır ve nefes alma rahatlığını artırır. Solunumunuzu kolaylaştırmasının yanı sıra maskenin içindeki havayı sürekli serin ve taze tutar.

Air Power rüzgar sistemi, endüstri lideri Japon üretici Nidec tarafından özel olarak üretilen ve 41 L/dk’ya kadar hava akış hızı kapasitesine sahip hassas fanlarla donatılmıştır. Ekshalasyonunuzu algılayan 3 hız moduna sahiptir ve içerideki havanın dışarı çıkması gerektiğinde fanı yavaşlatır. Suya dayanıklı, maske kabuğu her kullandığınızda yıkanabilir. Filtre pedleri, yerel AQI’nize ve maskeyi ne kadar kullandığınıza bağlı olarak önerilen kullanım saatlerinden sonra kolayca değiştirilebilir. Maskenin yenilikçi malzemesi, yüzünüz için UPF 50+ güneş kremi görevi görerek cildinizi UV ışığından da korur.

Blovx Sphyrna

Blovx Sphyrna

Blovx Sphyrna, yüksek performanslı sporlar ve hem günlük kullanım hem de spor antrenmanları için tek bir çözüme ihtiyaç duyan sporcular için özel olarak tasarlanmış bir antrenman solunum cihazıdır. Spor düşünülerek özel olarak tasarlanan Sphyrna, gelişmiş hava filtreleme ve ayarlanabilir hava girişi kısıtlaması ile simüle edilmiş yüksek irtifa eğitimi sunan “çift etkili” bir solunum cihazıdır. Kas dayanıklılığını, kardiyopulmoner fonksiyonu ve kırmızı kan hücresi oksijen taşıma kapasitesini artıran kısaltılmış bir egzersiz süresine izin verir.

Sızdırmazlık sistemi, hammadde olarak Dow Corning ithal tıbbi silikon ile yapılmıştır. Üretim işlemi sırasında hiçbir yapıştırıcı eklenmez ve toksik ve zararlı maddeler üretilmez. Filtreler, İngiltere’den ithal edilen Hollingsworth & Vose patentli Technostat® Plus elektrostatik elektret malzemesinden yapılmıştır ve yetkili Amerikan hava sıvısı laboratuvarı Nelson Labs tarafından test edilmiştir.

Solunum cihazı gövdesinin kendisi, destekleyici yapı dışında yüze doğrudan temas etmeyen yüksek kaliteli silikon malzemeden yapılmıştır. Yenilikçi tasarımı ve üstün filtreleme teknolojisi ile başka hiçbir solunum cihazı, verimlilik, stil ve konforun daha dengeli bir kombinasyonunu sunmaz. Her türden sporcu için olmazsa olmaz olan Blovx Sphyrna, dayanıklılık ve açık hava sporları için mükemmel bir hava filtreleme sistemidir.

Woobi Plus

Woobi Plus

Woobi Plus, kendi türünde bir kişisel ürün için mümkün olan en yüksek filtreleme oranlarını sunan ödüllü bir solunum cihazıdır. Çocuk versiyonunda (Woobi Pop) olduğu gibi, Woobi Plus da tıbbi sınıf veya profesyonel kullanımlı solunum cihazlarında daha yaygın olarak bulunan bir mikro HEPA filtresi kullanır. Yarı Saydam Beyaz veya Koyu Gri renklerde mevcut olan ödüllü tasarımı, yaygın kişisel maskelerin ortak sorunlarının çoğunu çözer.

Gıda sınıfı (yıkanabilir) silikon gövdesi, ağız ve burun çevresinde tamamen güvenli bir sızdırmazlık sağlarken, yumuşak elastik kayış maskeyi başınıza rahatça tutar. Kullanılmadığı zaman, kayış boyun askısı olarak ikiye katlanır. Woobi Plus, Amerikan N95 veya Avrupa FFP2 performansının eşdeğer sonuçlarıyla test edilmiştir.

Kullanıcının nefes alma deneyimini iyileştiren çeşitli Aroma Bölmeleri (ayrı satılır) destekler. Aroma Bölmeleri, 5 farklı uçucu yağ karışımıyla beslenen bir mantar merkezine sahiptir. Bölme, maskenin HEPA filtresinin içine sığar ve maske kullanıcıyı kirlilikten korumaya devam ederken duyular için hoş bir deneyim sağlar.

Purely

Purely

Nano fiber filtreleme teknolojisine (elektret) sahip elektrikli bir maskedir. Bu gelişmiş kirlilik önleyici hava maskesi, nemi iyileştiren ve vücuttaki gazları azaltan aktif bir hava sirkülasyonlu rüzgar sistemi tarafından sağlanan derin temizleme etkisi ile PM 2.5 ila 99 arasındaki partikülleri filtreleme verimliliğine sahiptir.

Filtreleme sistemi, düğmeye dokunarak seçebileceğiniz 3 ayarlanabilir mod sunar. Çeşitli koşullarda farklı talepleri karşılamak ve nefes alma deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Hafif ve taşınabilir olan ürün, şarj edilebilir bir pil (USB üzerinden) ve çıkarılabilir/değiştirilebilir hava filtresi ile birlikte gelir. Doğa sporları ve zor nefes alma veya nefes darlığı çeken kişiler için mükemmel kirlilik önleyici sistem.

Beeasy

Beeasy

Beeasy (RSENR), mevcut en konforlu yarım yüz elektrikli solunum cihazlarından biridir. Yüksek kaliteli gıda sınıfı polyesterden yapılmış benzersiz tasarımı, başın etrafını tamamen saran tam 360°’lik bir muhafaza sunar ve bu da onu kayak, koşu, bisiklet, kaykay, yürüyüş ve diğer açık hava etkinlikleri gibi sporlar için en mükemmel solunum cihazlarından biri haline getirir.

Yıkanabilir gövdesi (ve değiştirilebilir filtreleri) ayrıca onu bahçe işleri, çivi teknisyenleri ve aşçılar, marangozlar, sıvacılar vb. gibi zanaatkarlar için mükemmel bir koruma maskesi yapar. Bağımsız mikro (değiştirilebilir) filtrelere sahip aktif filtreleme sistemi, solunum gereksinimlerine veya kullanıcı tercihine bağlı olarak 2 hız modu arasında ayarlanabilir.

Başka hiçbir maske, verimliliği, stili ve rahatlığı mükemmel bir şekilde dengeleyen kafa çevresinde bu kadar rahat ve kucaklayıcı bir uyum sağlamaz. Doğa sporları ve nefes darlığı veya nefes darlığı çeken kişiler için mükemmel kirlilik önleyici sistemdir.