İBB Maltepe tenis kortları nerede?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Maltepe sahilindeki tenis kortları yenilenerek hizmete açıldı. İBB tarafından yapılan tadilat ve düzenleme çalışması ile kortlar dört mevsim kullanılabilir hale getirildi.

Maltepe Şehir Parkında yer alan spor tesisindeki tenis kortlarında çalışmalar kapsamında çevre düzenlemesi ve üst kapatma çalışması yapıldı.

İBB Maltepe tenis kortları

Zeminin genişletilerek yenilendiği tesiste, ulusal ve uluslararası müsabakaların izlenebilmesi için 1.056 kişilik bir tribün yapıldı. Böylece kortlar, her türlü hava koşulunda yılın 365 günü kullanılabilir duruma getirildi.

Çalışmalar kapsamında 5 korttan 4’ü bakıma alındı. Kortların etrafındaki çelik konstrüksiyonlar söküldü. Ulusal ve uluslararası organizasyonlara elverişli hale getirildi. Zeminde düzenlemeler yapıldı, çizgiler yeniden çizildi, fileler yenilendi.

İBB Maltepe tenis kortları ulaşım

İBB Maltepe tenis kortlarına gitmek için Maltepe sahildeki Orhangazi Şehir Parkı’na gitmeniz gerekiyor. Tenis kortları konum olarak İdealtepe sahilinde bulunuyor. Marmaray İdealtepe istasyonu ve sahil yolundaki İdealtepe İETT otobüs durağı kullanılabilir.

Tesiste yer alan 4 kortun üzeri ve çevresi kapatıldı. Kortlar; 11 metre yüksekliğe, 90 metre uzunluğa ve 37 metre genişliğe sahip, “balon” olarak da bilinen Double Membran System (DUOL DMS) yöntemiyle kapatıldı.

4 korttaki müsabakaları aynı anda izleme olanağı sağlayan önlü-arkalı 856 kişilik koltuk ve 200 kişilik balkon kapasitesi bulunan tribün inşa edildi. Ayrıca 6 soyunma odası, bir eğitmen odası ve bir de depo alanı yapıldı. Kapalı sistemde kışın ısıtma, yazın soğutma ve taze hava olanakları sağlayan havalandırma sistemleri de kuruldu.