Kocaeli’de 18 yaşındaki Furkan Celep’in intihar notu yürek burktu

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde meydana gelen intihar olayı Türkiye gündemine oturdu. 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medya sitesi Instagram’dan paylaştığı 3 tane intihar notunun ardından kendini kayalıklardan Marmara’nın serin sularına bıraktı.

Darıca’da yaşayan 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medya hesabından intihar edeceğin söyledikten kısa bir süre sonra canına kıydı. Gece saatlerinde Pirireis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi üzerindeki kayalıklara vurmuş ceset görenlerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, cesedin kimliğini Furkan Celep olarak tespit etti.

Celep’in cesedi morga kaldırılırken, sosyal medya paylaşımları olayın intihar olduğunu açığa vurdu. Celep paylaşımlarında, içki veya uyuşturucu maddenin etkisinde kalmadığını belirtti. Celep bunun günlerce, haftalarca hatta aylarca üzerinde düşündüğü bir konu olduğunu ve sonucunda böyle bir karara vardığını söylediği görüldü.

Furkan Celep bir araba, bir ev veya herhangi bir şey uğruna yıllarını harcamak istemediğini, iş hayatının kendisine çok yorucu geldiğini ifade ederek, her şeyi arkada bırakıp gitmenin mantıklı geldiğini, gökyüzünde huzur bulacağını belirtti.

Furkan Celep’in intihar notları – tam metin

furkan celep intihar notu 1
furkan celep intihar notu 2
furkan celep intihar notu 3