Kartal’da avukat sahte içkiden öldü

İstanbul Kartal’da 36 yaşındaki Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu adlı avukat, sahte içkiden hayatını kaybetti. Şahinoğlu’nun sahte içkiyi Petroliş Mahallesi’ndeki bir iş yerinden satın aldığı öğrenildi.

Kartal’da geçtiğimiz cumartesi günü bir iş yerinden içki satın alınan Şahinoğlu, rahatsızlanınca Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Avukata yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmesi önlenemedi.

Yapılan incelemenin ardından aynı iş yerinden başka kişilerin de metil alkolden oluşan sahte içki aldığı ve hastaneye kaldırıldığı anlaşıldı. Polisin iş yerine yaptığı baskında 20 litrelik kaçak içki ele geçirildi. Sahte içki satan iş yeri sahibinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Kartal’da avukatın ölümüyle ilgili tekel bayi mühürlendi

yer-fistigi-tekel
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal’da sahte içki nedeniyle bir avukatın hayatını kaybetmesi sonrası, sahte içkiyi satın aldığı iddia edilen tekel bayisi mühürlendi. Kartal Kızılay Bulvarındaki bir tekel bayisine polis tarafından baskın düzenlendi. Baskında tekel bayisinde çalışanlar gözaltına alınırken, tekel bayisi mühürlendi. Sahte içki satan tekel bayisi mühürlendi.

Avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu hayatını kaybettiği ve 4 kişinin hastanelik olduğu sahte içki skandalına ilişkin polis soruşturması devam ediyor. Bu kapsamda bir tekel bayine düzenlenen operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. Tekel bayi mühürlendi.

Kartal’da sahte alkolden ölümde dehşete düşüren ilginç detaylar

Kartal’da bir çocuk babası genç avukatın yürek burkan ölümü, sahte içkinin ölüm saçtığı gerçeğini tekrar gündeme getirdi. Avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu’nun Kartal’daki “Yer Fıstığı” adlı tekel bayinden aldığı iddia edilen alkol nedeniyle ölümü, üç kişinin de zehirlenmesine ilişkin yürütülen soruşturmada dehşete düşüren ilginç detaylar ortaya çıktı.

Kartal’da avukatın sahte içkiden ölümü sonrası Petroliş Mahallesi Kızılay Bulvarı’nda 20 yıldır tekel bayi işleten Güngör G., soruşturma kapsamında yanında çalıştırdığı Yavuz O. ile beraber gözaltına alındı. İfadesinde “Lord” marka dezenfektanı yüzey temizleyici olarak sattığını öne süren Güngör G., 300 litre malzemeyi Kırıkkale’den Anıl O. İ. adlı makine mühendisinden aldığını, kötü koktuğu için 280 litresini iade ettiğini ve 20 litresini sattığını söyledi.

Aynı ürünü 5-6 gün boyunca 1 litrelik pet şişelerde sattığını itiraf eden 20 yıllık tekel bayi sahibi, etil alkol ruhsatının olduğunu söyledi. Anıl O. İ. ise toptan dezenfektan satışı yaptığını ve Güngör G.’ye de 300 litre ürünü yüzey temizleyicisi olarak sattığını, etil alkol satmadığını söyledi. Her iki şüpheli de suçlamaları kabul etmeyerek tutuksuz yargılama talep etti.

Kartal’da sahte içkiden ölüme 2 tutuklama

İstanbul Kartal’da sahte içki nedeniyle avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu’nun hayatını kaybetmesi sonucu yapılan operasyonda gözaltına alınan 3 kişiden ikisi emniyetteki sorgularının ardından sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Kartal’da avukatın sahte içkiden ölmesi ve 3 kişinin de zehirlenmesinin ardından polisin operasyon yaptığı Kızılay Bulvarındaki “Yer Fıstığı Tekel” adlı tekel bayinin sahibi şüpheli Güngör G., mahkemedeki savunmasında 20 yıldır tekel bayiliği yaptığını, etil alkolü 1 litrelik pet şişeler içinde dezenfektan olarak sattığını ve içilmesini önermediğini söyleyerek, suçlamaları ret etti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki sorgularının ardından şüpheliler Güngör G., Anıl O.İ. ve Yavuz O., olası kasten adam öldürme suçlarından dolayı tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiler. Şüpheliler Güngör G., Anıl O.İ., kasıtla öldürme suçundan tutuklanırken, Yavuz Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.