The Walking Dead’de maskeli adam kim?

The Walking Dead 10. sezon sonunda merakla beklenen bir finalle bu ay geri döndü. Bölüm ilginç sahnelerle dolu olmasına rağmen, bir soru cevapsız kaldı: Maggie’ye dönüşünde eşlik eden maskeli savaşçı kim?

Lauren Cohan’ın canlandırdığı Maggie, The Walking Dead 10. sezonunun gecikmeli finalinde mücadeleye geri döndü. Yanında gizemli, bıçaklı bir savaşçı olan Maggie, Daryl (Norman Reedus) ve grubun geri kalanına Beta (Ryan Hurst) ve Fısıltılar’a (The Whisperers) karşı savaşlarında yardım ederek Gabriel’in (Seth Gilliam) hayatını kurtardı. Bununla birlikte izleyicileri, bölüm sona ererken maskeli dövüşçünün kim olduğu konusunda bir soru işareti sardı.

A Certain Doom bölümü tanıtıldığından beri, maskeli savaşçının kim olabileceğine dair söylentiler TWD fandomunda dolaşıyor. Bıçak kullanan saldırgan, çıkışlarında büyük bir etki yarattı, ilk olarak Aaron’un (Ross Marquand), Gabriel’in hayatını kurtarmak için tam zamanında gelmeden önce Whisperers ve Walker’ları görmesine yardım etti.

Pek çok hayran, gizemli kişinin, Commonwealth topluluğunun bir askeri olan Mercer adlı komik karakterin bir uyarlaması olduğuna inanıyor. Ancak Morgan bir noktada “Fear TWD” den “TWD” ye dönecek ve bu yüzden gösteri kimliğini gizli tutuyor olabilir. Diğer dedikodular ise, Fear the Walking Dead’de öldüğü düşünülen Madison’ın geri dönüşüne işaret ediyor. Heath’i (Corey Hawkins) hatırlıyor musunuz? Karakter en son “TWD” nin yedinci sezonunun altıncı bölümünde o ve Tara topluluktan ayrıldığında görüldü. Eduardo (Peter Luis Zimmerman) veya Dante de olabilir maskeli adam.

Kal, Hilltop topluluğunun Maggie’ye sadık ve sık sık onu koruduğunu gören bir başka üyesi, bu da onu maskenin altında olmaya aday yapıyor. Bazı izleyiciler bunun Maggie ve Glenn’in oğlu Hershel olduğunu düşünüyor. Nico Tortorella’nın “TWD: World Beyond” daki karakteri Felix de olabilir. Morgan Jones’u unutun. Bazı hayranlar maskeli adamın Morgan’ın oğlu Duane olduğunu umuyor, hepsi yetişkin. Bazıları ise bunun tamamen yepyeni bir karakter olduğuna inanıyor.

Skybound’dan Talk Dead to Me podcast’inde konuşan Lazaro, Podcast sunucusu tarafından kim olduğunu bilip bilmediğini sorduğunda, TWD çizgi romanlarından cesur ve şiddetli bir savaşçı olan Mercer olabileceğini ima etti. Podcast’e yaptığı açıklamada “İnternette birçok insanın onun Mercer olduğunu düşündüğünü gördüm.” dedi. Sunucu, Fear the Walking Dead’de yer alan Morgan’a (Lennie James), en son AMC serisinde tercih ettiği silah olarak bıçakları kullandığına dikkat çekti. Morgan’ın maskenin arkasında olması fikrine meraklı görünen Lazaro, “Doğru, bu çılgınlık olur. Bu karakteri seviyorum ama hiçbir fikrim yok, yine de heyecan verici.” dedi.