Call Me by Your Name 2 ne zaman çıkacak

Armie Hammer’ın son filmi Rebecca, kısa süre önce Netflix’e düştü ve aktörün özgeçmişine iyi bir film daha ekledi. Yıldız oyuncu, belki de en çok şeftalilere bakış açınızı sonsuza kadar iyi ya da kötü olarak değiştiren bir film olan Call Me by Your Name ile tanınır.

Hollywood bir devam filmi görmeyi sevse de Hammer, bir devamı beklemeye devam etmemizin en iyisi olduğunu düşünüyor.

Hammer, “O kadar çok insan Beni Adınla Çağır’a duygusal olarak yatırım yapıyor ki, şimdi ikinci bir tane yaparsak, ne olursa olsun, kendini başarısızlığa hazırlamış olursun. Bize zaman verirseniz ve 40’larımda geri dönebilirsem ve [Timothée Chalamet] 23 yaşındaysa, başarabiliriz.” dedi.

Bir Beni Adınla Çağır’ın devam filminin ne hakkında olabileceğini merak ediyorsanız, hikayenin gidebileceğini düşündüğümüz yeri bir araya getirmek için romanın sonsözüne ve çeşitli insanlardan alıntılara baktık.

beni-adinla-cagir
Fotoğraf lisansı: Sony Pictures

2017, sonsuza dek, Beni Adınla Çağır’ın bize genç, aşık ve sefil olmanın tam olarak nasıl bir şey olduğunu hatırlattığı yıl olacak. Yönetmen Luca Guadagnino, başarısının ve aşk ödüllerinin ardından (En İyi Uyarlama Senaryo Oscar ödülü dahil) aslında bir devam filmi üzerinde çalıştığını doğruladı. Yakın zamanda, yaklaşan devam filmi hakkında biraz daha ayrıntı verdi. Peki, Elio ve Oliver arasındaki mahkum romantizm için sırada ne var?

Call Me By Your Name 2’de neler bekleniyor

Guadagnino devam filmi için istekli olduğunu ve filmin 2021’de gelebileceğini söylediği bir sır değil. Ancak 2021’e iki ay kaldı ve devam filminin fısıltısı yok. Bununla birlikte, yıldız Armie Hammer filmin ne kadar erken gerçekleşeceği konusunda biraz daha muhafazakar davrandı ve oyuncu kadrosunun önce birkaç yıl yaşlanması gerekebileceğini öne sürdü.

SCAD Savannah Film Festivali’nde “Öyleyse kronolojik olarak hikâyede ilkinden hemen sonra olmuyor. Bir boşluk var. Bu yüzden Luca, biraz daha yaşlanmamız için beklemek istiyor, böylece boşluk mantıklı, bir tür Linklater olayı gibi.”

Call Me By Your Name, aynı adlı André Aciman kitabından uyarlandı ve devam romanı olmasa da, orijinal yaz aşklarından sonra Elio (Timothée Chalamet) ve Oliver’a (Armie Hammer) ne olduğunu ortaya koyuyor. Kitap, karakterlerin yıllar içinde birbirleriyle karşılaştığı ve Elio’nun 15 yıl sonra şimdi evli ve çocuklu Oliver’ı ziyaret ettiği bir sonsöz içeriyor. Oliver ayrıca bundan beş yıl sonra Elio’nun babasının öldüğünü öğrenince İtalya’ya döner.