YouTube Premium’da en iyi 10 dizi

Akış platformları hakkında çok sayıda yayın paylaşmış olsak da YouTube Premium isimli tuhaf akış platformuna şimdiye kadar dikkat çekmedik. Bir süre önce yeniden markalanan YouTube Premium, Hollywood düzeyinde YouTube Original Dizilerinin yüksek düzeyde seçilmiş bir koleksiyonunun sunulduğu ödeme ile izleenn bir platformdur.

Teknik olarak YouTube Premium, yalnızca Cobra Kai’ye (ve aşağıdaki listede bulunan diğer her şeye) erişimi değil, aynı zamanda normal YouTube’da reklamsız akış, telefonunuzda video oynatırken arka planda akış, indirilebilir videolar içeren eksiksiz bir hizmet ve YouTube Music Premium ile birlikte gelen komple bir pakettir. Tüm bunlar, 30 günlük ücretsiz deneme süresinin ardından ayda 21,99 TL karşılığında olur.

YouTube Premium’a yalnızca televizyon dizileri için geliyorsanız, bu şok edici derecede yüksek fiyatı büyük olasılıkla içeri dalmak için birincil caydırıcı neden olmuştur. Düzenli olarak YouTube izliyorsanız, her videoda reklamların kesintiye uğraması ya da her ay bir müzik hizmetine abonelik için vereceğiniz parayla yeterince geniş çeşitlilikte müzik dinlerseniz. Özetle diziler için değil de reklamları kaldırmak ve YouTube müzik hizmeti için abone olmaya değer görünüyor.

1. Cobra Kai

Cobra Kai

11 ödül adaylığı (bir Emmy dahil), Rotten Tomatoes’da yüzde 100 puan ve İkinci Sezon prömiyeri için altı günde 20 milyon görüntüleme, Cobra Kai’nin zamanınıza ve paranıza değer olduğundan daha fazlasını söylememize gerek yok. Yine de, Cobra Kai, zamanınıza ve paranıza değer olandan daha fazlası. William Zabka ve Ralph Macchio’yu, 80’ler dönemindeki Karate Kid rekabetini yeniden canlandırmak için geri getiren, tıpkı hayatlarındaki çeşitli hassas/incinen gençlerin kendilerini bir ya da iki sezgiden umutsuzca mentorluk ihtiyacı içinde bulması gibi, Cobra Kai bir ziyafettir. İlk 2 sezonun ardından 3. sezonu aldı ve hala devam ediyor.

2. Impulse

Impulse

Steven Gould’un bilimkurgu romanlarından bir kez sinemaya (Jumper) uyarlanmış olan süper güçlü dünyayı ele geçiren ve anlatı odağını tek bir gence indiren, başrolünü Maddie Hasson’ın oynadığı Impulse, Kanada’nın bitişiğindeki izole bir kasabada izole bir hayat yaşayan bir kızı takip ediyor. Heyecanın çoğu, gösterinin yüksek kalitesinden geldi. 2 sezonun ardından sona erdi.

3. Step Up: High Water

Step Up High Water

Step Up: High Water, seçkin High Water’a kabul edilme yolunda savaşan gençlik draması olarak konumlandırılmıştır. Hip-hop efsanesi Sage Odom (Ne-Yo) tarafından kurulan düşük gelirli gençler için sanat akademisi olan Step Up: High Water, ikinci sezonunun sonunda, şimdi tam teşekküllü, çarpıcı derecede yoğun bir sanat sabunu şaheseri durumunda. İlk 2 sezonun ardından 3. sezon ile devam edecek.

4. Wayne

Wayne

YouTube’un yeni orijinal komedisi Wayne ile ilgilenmenizi sağlamak için gerçekten söylemem gereken tek şey, John Wick’in John Hughes ile buluşması ve Wayne (Sing Street’ten Mark McKenna) ile Ferris Bueller ve Cameron Frye arasında manyetik olarak öfkeli bir çaprazlama olduğu. Wayne cidden harika, ancak sadece 1 sezon devam etti.

5. Ryan Hansen Solves Crimes on Television

ryan hansen solves crimes on television

Ryan Hansen’ın abartılı bir versiyonu olarak, belediye başkanı tarafından bir LAPD dedektifini (Birinci Sezonda Samira Wiley, İkinci Sezonda Wood Harris) gölgelemek için atanan bir ünlü danışman olarak başrolde yer alan Ryan Hansen, Televizyonda Suçları Çözüyor. Dizi 2 sezonun ardından sona erdi.

6. Mind Field

Mind Field

Vsauce (Michael Stevens), 2010’dan beri YouTube manzarasının eğlenceli bir şekilde akıllı bir parçası olduğundan, YouTube’un YouTube Premium’u (o zaman Red) piyasaya sürerken, Stevens’ın büyük liglere yükselmek için kendi içerik oluşturucu listesinde olması şaşırtıcı değil. Bu listedeki girişlerin çoğunun aksine, Mind Field, her bölümü zihnin gizemine dalarak geçiren eğitici bir gerçeklik serisidir. Doğrusal televizyonda çalıştırılsaydı, büyük olasılıkla Discovery veya Science veya truTV’de bir yer bulurdu. 3 sezonun ardından sona erdi.

7. Origin

Origin

Kendilik sorunu ve onu kimin iddia etmeyi hak ettiği sorusu dizinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bir grup yabancı, uzak bir gezegene giden bir uzay gemisinde hayatta kalma mücadelesi veriyor.

8. BTS: Burn the Stage

BTS Burn the Stage

K-pop grubu BTS çok büyük. 2018 turunun perde arkasını gösteren bir belgesel filmi BTS: Burn the Stage çok büyüktü. The BTS: Burn the Stage belgeseli, uzun metrajlı filmden çıkarılan, üyelerin kulis hayatlarındaki daha fazla görüntülerini kullanarak, tahmin ettiğiniz gibi çok büyük. K-pop hakkında neredeyse hiçbir şey anlamayan biri olarak, bu belgesel dizisinin hayranlar için ne anlama geldiğine dair güvenilir biri olamam. Hayranların diziye tepkilerini araştırmak için biraz zaman harcayan bir eleştirmen olarak, grubun devasa 2017-2018 dünya turunun perde arkasındaki sessiz, samimi anlarda bu kadar çok zaman geçirmenin, BTS için mutlak dünya anlamına geldiğini söyleyebilirim.

9. Best Shot

Best Shot

NBA ile ortaklaşa üretilen Best Shot, yalnızca basketbol hayranları, taraftarlar veya LeBron James ve Jay Williams hayranları için bir belgesel dizisi değil. 2017-2018 Newark Central Lisesi basketbol takımında oynayan erkek çocukların hayatlarını böylesine şefkatle takip ettiği için insan hikayeleri arayanlar için de harikadır. Sekiz kez Emmy adayı yönetmen Michael John Warren’ın (Fade to Black, Better Than Good Enough) yönettiği Best Shot, içinde yaşadığımız dünyayı ve içinde yaşadığımız insanları daha derinden önemsemenizi sağlayan bir dizi.

10. Sideswiped

sideswiped

Carly Craig’in Sideswiped’i Olivia Maple (Craig) adlı silahlı bekar bir kadını takip eden sekiz bölümlük orijinal bir seri. Please Like Me, Catastrophe ve Lovesick gibi ilişki dramalarının hayranıysanız, Sideswiped sadece çerez gibi olabilir.