En iyi 10 Apple TV+ dizisi

Apple TV+ henüz akış savaşlarında yerini tam olarak belirlemedi, ancak Netflix, Hulu ve Amazon Prime’daki dizilerden bıktıysanız veya yalnızca Apple TV+ aboneliğinizi kullanmak istiyorsanız, bazı değerli diziler var. Premium, reklamsız yayın platformu, ünlü yeteneklerden bir dizi orijinal dizi içerir, ancak hepsi zaman ayırmaya değmez. Hangi dizilerin gerçekten izlemeye değer olduğunu bulduk. İşte Apple TV+’daki en iyi diziler için seçtiklerimiz.

Genel olarak, Apple, bilim kurgudan belgesel özelliklere kadar her türe hitap edecek şekilde bir dizi kütüphanesi sağladı. Disney gibi bir genişliği olmayabilir, hatta Netflix ve çeşitli stüdyolardan yapım alan diğer yayın merkezlerine benzer olmayabilir, ancak olağanüstü marka sadakati ve Apple cihazları satın alanlar için ücretsiz bir yıllık hizmet teklifi sunuyor.

Apple’ın bu şovlar için harcadığı para tam olarak kendini hissettiriyor. Gerçekten muhteşemler ve birinci sınıf yeteneklere sahipler, birçoğunun yazılarda daha fazla uyum ve içeriğe ihtiyacı var. Yine de tamamen olumlu tarafta, kadınlar neredeyse tüm bu prodüksiyonların ön saflarında yer alıyor. Aşağıda, çocuk programları da dahil olmak üzere Apple TV+’nın şimdiye kadarki senaryolu dizilerinin en iyi sıralaması var! Filmler ve belgeseller dahil değil. Bunu önümüzdeki aylarda yeni dizilerle de güncelleyeceğiz. Şimdilik, neleri izlemeniz ve neleri atlamanız gerektiği konusundaki düşüncelerimize göz atın:

Little America

Little America

Daha ilk gösterime girmeden önce ikinci bir sezon için yenilenen bu antoloji dizisi, Amerika’daki göçmenlerin hikayeleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız mükemmel. Her bölüm, tüm kültürlerden insanların Amerika’ya büyük hayallerle giden farklı bir bağımsız hikayesini anlatıyor. Engelleri fırsat olarak görürler ve köklerini unutmadan Amerikalı olmaya çalışmalıdırlar. Akıllı ama anlaşılır bölüm başlıkları arasında “The Manager”, “The Cowboy” ve “The Baker” bulunur. İlk sezon, inceleme toplayıcı sitesi Rotten Tomatoes’da etkileyici bir %94 eleştirmen puanı ve %87 izleyici puanına sahip ve eleştirmenlerin fikir birliğine göre “neşeli, içten ve çok insani… düşünceli bir göçmen hikayeleri koleksiyonu ve ilham verici.”

Servant

Servant

Bebek oğulları Jericho öldükten sonra Sean (Toby Kebbell) ve Dorothy Turner (Lauren Ambrose) perişan haldedir, Dorothy o kadar çok psikolojik bir çöküntü yaşar ki. Dorothy’nin iyileşmesine yardımcı olmak için çift, Dorothy’nin gerçekmiş gibi davrandığı gerçeğe yakın bir terapi bebeği alır. Sean ve Dorothy’nin kardeşi Julian (Harry Potter’ın Rupert Grint’i), her ikisi de onun iyiliği için buna katlanır, ancak çiftin dadısı olan Leanne (Nell Tiger Free) adında genç bir kadın geldiğinde işler daha da garipleşiyor ve o bebek gerçek bir çocukmuş gibi davranır. Sean yeni dadıya neler olduğunu anlamaya çalışırken, gerçeklik konusundaki kendi tutumunu sorgulamaya başlar. Servant, baş yapımcılığını M. Night Shyamalan’ın yaptığı, tempolu bir hızda hareket eden ve hoş karşılanmasını abartmayan ürkütücü bir gerilim filmi.

Defending Jacob

Defending Jacob

Avengers yıldızı Chris Evans’a Michelle Dockery, Cherry Jones ve J.K. Simmons, cinayetle suçlanan 14 yaşındaki bir çocuğu konu alan bu suç dramasında eşlik ediyor. Ebeveynleri onun masum olduğuna kararlı bir şekilde inanırken, genç çocuğa karşı artan kanıtlar, şüphelerine rağmen onu savunmanın ahlaki ikilemiyle uğraşırken, oğullarını gerçekten tanıyıp tanımadıklarını sorgulamaları için yeterlidir. William Landay’in aynı adlı romanından uyarlanan dizi, bu türde yeni bir şey arıyorsanız, izlemeye değer bir polisiye draması.

Ghostwriter

Ghostwriter

90’larda büyüdüyseniz, suçları çözmek için bir araya gelen genç dedektiflerden oluşan bir ekip hakkındaki bu gizemli çocuk dizisine aşinasınızdır. Ama bunu tek başlarına yapamazlar: Gizemli hayalet arkadaşları Ghostwriter’a yaslanırlar. Apple TV+, yerel bir kitapçıya musallat olan ve dünyaya kurgusal karakterler salan bir hayaletle ilgili bir gizemi çözmesi gereken yeni bir çocuk grubunun hikayesini anlatmak için diziyi yeniden başlattı. 8 yaş ve üstü çocuklara yönelik olan bu gösteri, tüm aile ile birlikte izlemek için harika bir şov.

Little Voice

Little Voice

Sara Bareilles, şarkıcı olma hayallerini gerçekleştirmeye çalışan Bess King (Brittany O’Grady) adlı genç bir kadın hakkındaki bu dizinin hem ortak yapımcılığını hem de orijinal müziğini sağlıyor. Ancak bu kişisel arzusunu, sorunlu aile hayatının diğer yönüne çekilmekle dengelemek zorundadır. Apple, dizi için New York’taki müzik sahnesine bir “aşk mektubu” diyor. Dizinin yapımcısı J.J. Abrams, dizi iyi eleştiriler aldı, akılda kalıcı melodiler ve ilgi çekici oyuncu kadrosu, onu güzel bir binge-watch haline getirdiği için övgü aldı. İlk sezonda dokuz adet 30’ar dakikalık bölümler var.

Tehran

tehran

Apple TV+’ın ilk gerçek hit dizilerinden biri aynı zamanda İngilizce olmayan ilk dizisidir. Casusluk dizisi, İran’ın Tahran kentinde tehlikeli bir göreve giden gizli bir Mossad ajanının hikayesini anlatıyor. Bir casus dizisi olması açısından tanıdık görünüyor, ancak Tehran’ın, Ortadoğu’nun kalbinde olağanüstü derecede tehlikeli bir durumda bulunan İsrailli bir kadına odaklanan tamamen benzersiz bir perspektifi var.

For All Mankind

For All Mankind

Ronald D. Moore, 90’lı yıllar boyunca çeşitli Star Trek serileri üzerinde çalışmış ve Battlestar Galactica’nın 2004’ün muhteşem yeniden tasvirini yaratmış olan Ronald D. Moore. Moore’un For All Mankind, bir kez daha Dünya atmosferinin ötesine geçerek, Sovyetler Birliği’nin Amerika’yı aya kadar izlediği ve NASA’yı yaralarını sarmaya ve uzaya yapılacak daha fazla yolculuk yapmaya zorladığı alternatif bir tarih hikayesi anlatıyor. For All Mankind, astronot biyografilerinin yaptığı tanıdık hikayeleri araştırmak yerine, farklı tarihin nasıl işlediğini hayal etmenin eğlenceli bir yaklaşımını benimsiyor. Örneğin, kadın seçmenleri çekmeye hevesli Richard Nixon, NASA’ya kadınları uzaya götürmesini emrediyor. Devrim niteliğinde bir dizi değil, özellikle Soğuk Savaş tarihi hayranları için eğlenceli bir yapımdır.

Ted Lasso

Ted Lasso

Saturday Night Live alum Jason Sudeikis, bir İngiliz futbol takımına koçluk yapmak üzere İngiltere’ye taşınan Ted Lasso adlı bir Amerikan futbolu koçunu konu alan bu su dışı balık sporları komedisinde televizyona geri dönüyor. Tek bir sorun dışında: Aslında herhangi bir sporseverin bildiği gibi futbol olan ABD için “soccer” versiyonuyla ilgili hiçbir deneyimi yok. Sudeikis, aynı zamanda, NBC Sports tarafından Premier League’in yayınlanması için ilk kez tanıtımlarda oynadığı aynı isimdeki bir karaktere dayanan serinin ortak yaratıcısı ve baş yapımcısı olarak da tanınır.

Mythic Quest: Raven’s Banquet

Mythic Quest Ravens Banquet

Bu komedi, video oyunu yaratmanın iç dünyasına bakıyor ve hikayeyi bir geliştirme stüdyosunda çalışanların bakış açısından anlatıyor. Rob McElhenney’in (Philadelphia’da Her Zaman Güneşli) yaratıcı yönetmen Ian rolünü üstlendiği programın ilk sezonda bugüne kadar dokuz bölümü var ve ikinci bir sezon da planlanıyor. Rotten Tomatoes’un her yerinde sağlam derecelendirmelerle eleştirel fikir birliği onu komik olarak adlandırıyor ve oyun endüstrisini “zeka, düşünceli ve samimiyetle” keşfetme yeteneğini övüyor. Bununla birlikte, “işyeri komedi formülüne” çok fazla güvenmesi isteniyor. Bununla birlikte, video oyunlarının yanı sıra bu türden hoşlanıyorsanız, göz atmaya değer.

Home Before Dark

Home Before Dark

The Rotten Tomatoes, bu gizem dramının eleştirel fikir birliği, onu “ilgi çekici” olarak tanımlıyor ve genç Brooklynn Prince’i adanmış performansı için övüyor. Dizi, göl kenarındaki küçük bir kasabaya taşınan ve kendi babası da dahil olmak üzere herkesin gömmeye çalıştığına inandığı soğuk bir cinayet davasıyla karşılaşan Hilde (Prens) adlı genç bir kız hakkındadır. Aslında, kendi yerel gazetesini yöneten ve bir zamanlar bir cinayet davasıyla ilgili haberleri başka bir medya kuruluşundan önce veren 9 yaşındaki Hilde Lysiak’ın (şimdi 13) gerçek hikayesine dayanıyordu.