BAL ligi ve Süper Amatör başlama tarihi açıklandı

2023-24 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) ile Süper Amatör Lig (SAL) ile diğer amatör küme maçlarının ne zaman başlayacağı belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre amatör liglerde futbolcular Ekim’de topbaşı yapacak. BAL ligi için TFF’den açıklama yapıldı.

TFF’nin güncel açıklamasında, “2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 14-15 Ekim 2023 tarihlerinde başlayacak ve gruplarını lider tamamlayan takımlar Play-Off müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.” denildi.

2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Lig ve İstanbul Süper Amatör Lig kura ve fikstür çekimi 26 Eylül’de gerçekleştirildi. BAL’da bu sezon toplam 12 grupta 169 takımın yer alacağı açıklandı. SAL’da ise bu sezon fikstürü çekilirken maçların 30 Eylül’de oynanmaya başlanacağı açıklandı.

BAL’da bu sezon grup maçları çift maçlı lig usulüne göre yapılacak. Her grubun birincisi olan takım, Play-Off müsabakalarına katılacak. Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.