WhatsApp süreli mesajlar nasıl yapılır?

WhatsApp, kullanıcıların dijital ayak izlerini azaltmalarına ve bilgileri gizli tutmalarına yardımcı olmak için platformunda süreli mesajları başlattı.

Bu özellik, konuşmaların kalıcı bir kaydı veya dijital kopyası olmamasını sağlıyor. Birkaç basit adımda iPhone’da WhatsApp’ın süreli mesajlarını nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp süreli mesajlar

WhatsApp süreli mesajları etkinleştirdikten sonra, tüm yeni sohbetlerin ne kadar süreyle kayıtlı kalacağını seçebilirsiniz. Süre 24 saat, yedi gün veya 90 gün olarak ayarlanabilir. Lütfen bir süre belirlemenin mevcut konuşmalarınızı etkilemediğini veya silmediğini unutmayın. Mevcut sohbetler için ayrıca sohbet içinde ayar yapmanız gerekir.

  1. WhatsApp’ı açın. Ekranın alt kısmındaki seçeneklerden Ayarlar’a dokunun.
  2. Gelen Ayarlar menüsünden Hesap’a dokunun.
  3. Ardından, Gizlilik üzerine dokunun.
  4. Süreli Mesajlar altında, Varsayılan Mesaj Süresi’ne dokunun.
  5. Yeni sohbetlerde mesajların kaybolması için bir süre seçin. Seçenekler arasında 24 saat, 7 gün, 90 gün ve Kapalı bulunur.
whatsapp-sureli-mesajlar-1

Lütfen tüm yeni bire bir sohbetlerin seçilen süreden etkileneceğini, ancak mevcut WhatsApp sohbetlerinizin değişmeden kalacağını unutmayın. Mesajınızın alıcısı 24 saat, 7 gün veya 90 gün içinde WhatsApp’ı açmazsa, mesajınız kendi kendini imha edeceğini ve sohbetten kaybolacağını lütfen unutmayın.

Mevcut bir sohbette süreli mesajları etkinleştirmek isterseniz, şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. Süreli mesajlar özelliğini etkinleştireceğiniz sohbete girin.
  2. Kişi bilgisine dokunun. Kişi ile sohbet ayarlarınız gelecek.
  3. Burada Süreli Mesajlar’ı seçin.
  4. Ardından mesajların kaybolması için bir süre seçin.
whatsapp-sureli-mesajlar-2

Bu kılavuzun, iPhone’da WhatsApp’ın süreli mesajlarını nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.