Ücretsiz 3D model indirebileceğiniz 50 site

3D yazıcılar, sanat ve üretim endüstrisinde büyük bir devrim yarattı. 3D yazıcı teknolojisindeki gelişmelerle, evinizde veya ofisinizde bile bir tanesine sahip olmak artık çok zor değil. Dahası, ihtiyaçlarınıza yönelik bir 3B model tasarlamak için AutoCAD mühendisi olmanız gerekmez, çünkü bu iş çok sayıda 3B model web sitesi tarafından üstlenilir.

Yani, ister 3 boyutlu mobilya, ister mekanik bir bileşen, hatta insan ya da hayvan figürleri yapmak istersiniz, işte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi 50 ücretsiz 3B model web sitesi. Bir göz atın.

GrabCAD

GrabCAD Topluluk Kitaplığı, en geniş tasarımcı, mühendis ve öğrenci topluluğu sayesinde CAD’ler dahil 2,8 milyon tasarım ve model sunar.

CGTrader

CGTrader, 3DS, C4D, FBX, MAX ve OBJ gibi çoklu dosya formatlarında mevcut olan iki milyondan fazla üç boyutlu modele sahip başka bir sitedir.

Clara.io

Clara.io, birden çok tasarım uygulamasında çalışan Babylon.JS, OBJ, STL ve Three.JS gibi çeşitli formatlarda 100 binin üzerinde ücretsiz 3B modeli barındırır.

3dsky.org

3dsky.org, cihazlar, banyo, dekorasyon, mobilya, mutfak, malzemeler, dokular vb. Gibi çeşitli kategorilerde düzenlenmiş 81k + modellerinden oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Thingiverse

“Nesnelerin evreni” olmakla övünen Thingiverse, koleksiyonlar halinde düzenlenmiş 50 binden fazla üç boyutlu tasarım ve model içeriyor.

MyMiniFactory

MyMiniFactory, 45k + 3D modellerin sergilendiği küratörlü bir platformdur. Küresel topluluğu tarafından yüklenen, tamamen test edilmiş nesneleri arayabilir ve indirebilirsiniz.

Autodesk Online Gallery

Autodesk’in platformu olan Autodesk Online Gallery, yaklaşık 44k + modeline ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, herkes kendi 3D modellerini yükleyebilir.

Cults

Cults 19 binden fazla üç boyutlu modelleri barındırır. Modeller kategoriler altında iyi düzenlenmiştir ve kolaylıkla aranabilir.

TurboSquid

TurboSquid, 3DS, C4D, FBX, OBJ ve daha fazlası gibi çeşitli formatlarda 3D modeller sunar. Site, aranabilir ve sıralanabilir olan 18 binden fazla modellere ev sahipliği yapıyor.

Free3D

Free3D, hayvanlar, elektronikler, bitkiler, sporlar, araçlar vb. gibi birçok kategori altında sunulan dokuz binden fazla 3D model içeren bir havuzdur.

ArchibasePlanet.com

ArchibasePlanet.com, bir koltuk, yatak, sandalye, kanepe, masa vb. gibi çok sayıda kategoride düzenlenen 9 binden fazla mimari modeli toplar, barındırır ve gösterir.

Archive 3D

Archive 3D, ekipman ve gereçler, mobilya, yapı vb. birçok kategori altında yedi bin 3D tasarımı barındıran başka bir depodur.

CadNav.com

CadNav.com, 3DS, C4D, IBJ, ZTL, vb. Birçok kategoride ve çeşitli formatlarda indirilebilen 5 binden fazla üç boyutlu modeller sunmaktadır.

3Dmili

3Dmili, farklı kategorilerde veya iç tasarım, mobilya, doku ve teknolojide düzenlenmiş dört binden fazla tasarım ve modele sahiptir.

Adobe Stock

Adobe Stock, 3.5 binden fazla yüksek kaliteli 3B modeller dahil milyonlarca telifsiz varlık sunar. Ayrıca, topluluk tarafından yüklenen çok sayıda ücretsiz model içerir.

3DExport

3DExport, 3B baskıya hazır 3 binden fazla 3B modelleri getiriyor. Tasarımlar birden fazla formatta mevcuttur; 3DS, C4D, MAX, OBJ, STL ve çok daha fazlası.

3D Warehouse

3D Warehouse, modelleri yüklemenin yanı sıra indirebileceğiniz başka bir yerdir. Bu modeller mimari, tasarım vb. gibi kategoriler altında düzenlenmiştir.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D, binden fazla 3D modeli size getiriyor. Bu tasarımlar, sandalyeler, masalar, kanepeler, masalar vb gibi dahil olmak üzere çok sayıda ev eşyasını kapsar.

3D CAD Browser

3D CAD Browser, 3DS Max, Blender, Maya ve diğer modelleme yazılımları için yüzlerce 3D model sunar. Bunları kategoriler altında bulabilir veya arayabilirsiniz.

All3dfree.net

All3dfree.net, 3DS, C4D, MAX, SKP ve diğerleri gibi formatlarda 3B model koleksiyonuna sahiptir. CAD bloklarını, malzemeleri ve 2D ve 3D dokuları içerir.

Artist-3D.com

Artist-3D.com, yüzlerce model içeren başka bir web sitesidir. Modelleri mimari, doğa, teknoloji, ulaşım gibi çeşitli kategoriler altında tutar.

NASA’nın 3D Kaynakları

NASA’nın bir koleksiyonu olan 3D Resources, her türlü astronomik icat ve roketler, uydular vb. dahil diğer şeylerin dört yüzden fazla modeline ev sahipliği yapıyor.

CAD Blocks Free

CAD Blocks Free, AutoCAD 3D blokları, SketchUp bileşenleri, SolidWorks modelleri vb. Dahil yüzlerce ücretsiz 3D CAD modelinden oluşan bir koleksiyona ev sahipliği yapar.

Design Connected

Design Connected, yüzlerce yüksek kaliteli 3B model ve tasarımcı mobilya ürünü örnekleri sunar. Örneğin, mumlar, lambalar, aynalar vb. İçerir.

Car Body Design

Car Body Design, Audi, BMW, Lamborghini gibi otomobil şirketlerinden üç yüzden fazla lüks otomobil modeline ve birçok konsept otomobiline ev sahipliği yapıyor.

Evermotion

Evernotion, planların, modellerin, komut dosyalarının ve diğer materyallerin çeşitli bölümlerini barındırır. Bildirildiğine göre aranabilir yüzlerce model de bulunuyor.

3DXO

3DXO, tasarım açısından harika olan yaklaşık iki yüz modeli barındırır. Bu modeller arasında akvaryumlar, ev eşyaları, ofis dolapları, bitkiler ve daha fazlası bulunur.

SketchUp TEXTURE

SketchUp TEXTURE, sandalye, ev, mutfak, oturma odası, ofis mobilyası, masalar gibi başlıklar altında yüzden fazla model kategorisine sahiptir.

DMI Car 3D Models

DMI Car 3D Models, otobüsler gibi çok sayıda araç, yarış arabaları, tanklar, römorklar ve kamyonlar dahil harika arabalar vb. için bir 3D model koleksiyonu sunar.

Free 3D Base

Free 3D Base, birden fazla formatta çeşitli öğelerin yüzden fazla yüksek kaliteli 3D modeline sahiptir. Örneğin, sandalyeler, kanepeler, masalar vb. Bulabilirsiniz.

Craftsmanspace

Craftsmanspace, 3D modelleri birden çok formatta sergiliyor. 100’den fazla modeli arasında mobilya, insan vücudu, mücevher ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Blogscopia

Blogscopia, klimalar, banyo malzemeleri, mektup kutuları, spor ayakkabılar, ağaçlar vb. gibi yüzden fazla modelden oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Viz-People

Viz-People, ücretsiz 3B modellerin bir derlemesine sahiptir. Yüze yakın ücretsiz bir koleksiyon bulunur. Liste elektronik, mobilya, mutfak eşyaları vb. içerir.

Hum3D

Hum3D, bir sanatçı topluluğundan yüklenen çok sayıda ücretsiz 3B model sunar. Çizgi film modelleri ve silahlar, robotlar gibi oyuncaklar içerir.

3d.si.edu

Smithsonian Institution’dan 3d.si.edu yaklaşık 70’den fazla modeli barındırıyor. Kategoriler altında düzenlenmemiş olsa da modelleri hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

VWArtclub

VWArtclub size çeşitli yüksek kaliteli 3D modeller getiriyor. Site, ampuller, mumlar, lambalar, aynalar ve daha fazlasını içeren 50’den fazla modele sahiptir.

3D ContentCentral

3D ContentCentral, farklı formatlarda birden çok modeli barındırır. Çipler ve bağlantı noktaları dahil olmak üzere çok sayıda küçük parça ve elektronik ürün için modeller içerir.

Model+model

Model+model, garip ismine rağmen, 3DS, FBX, OBJ vb. Formatlarda yüksek kaliteli nesnelerin modellerini barındırır. Telefonlar ve tabletler için modeller içerir.

VIZPARK

VIZPARK, meyveler, bitkiler, vazolar vb. gibi çok sayıda gündelik eşyadan oluşan yaklaşık 50 model içerir. Ancak, tüm modeller ücretsiz olarak sunulmamaktadır.

Artec 3D Model Scanners

Artec 3D Model Scanners, OBJ, PLY, STL ve WRL formatlarında yüksek çözünürlüklü üç boyutlu taramalar sunar. Bunlar anatomik modellerden endüstriyel modellere kadar uzanır.

Unity Asset Store

Unity Asset Store, oyun varlıkları, canavarlar, bilim kurgu araçları, taşlar, oyuncaklar, zombiler ve çok daha fazlasını içeren 3B varlıklardan oluşan bir koleksiyondur.

3Delicious

3Delicious, indirmeniz ve yazdırmanız için birçok ücretsiz üç boyutlu modeli toplar ve sergiler. Mobilya, ev eşyaları vb. içerir.

3DModelFree.com

3DModelFree.com, kategoriler altında iyi düzenlenmiş küçük bir 3D model koleksiyonuna sahip başka bir sitedir. Ayrıca onları arayabilirsiniz.

Oyonale

Oyonale, melek kanatları, mobilyalar, gözlükler, silahlar, kuleler vb. dahil olmak üzere bir 3B nesneler deposuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, anahtar kelimeleri kullanarak bunları arayabilirsiniz.

Bentanji

Bentanji, mükemmel 3B modeller ve dokular için bir pazar yeridir ve ayrıca indirip kullanabileceğiniz bazı tasarımları ve modelleri ücretsiz olarak sunar.

Works By Solo

Works By Solo, küçük oyuncakları ve yüksek ayrıntılara sahip diğer öğeleri içeren bazı 3B modelleri ücretsiz olarak sunar. Örneğin, bahçe domuzu, matematik malzemeleri vb.

Renderpeople

Renderpeople bazı 3 boyutlu insan modellerini barındırır. Bu modeller, 3DS Max, Cinema4D, SketchUp ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla yazılımda çalışır.