Ready Player Two çıkış tarihi ve oyuncular

“Ready Player Two” romanı 2011’de çıkmış olabilir, ancak geçen on yıl sonra yeni bir bölümle beklenmeye devam ediyor. Toplumun teknolojiye nasıl aşırı bağımlı hale geldiği ve sonraki her neslin nasıl sağlıksız bir nostalji takıntısı olduğu ile ilgili temalarla, alınacak çok şey var. Ve içindeki çok sayıda pop kültürü referansı ile dikkat çeken kitap nihayet 2018’de sinema uyarlaması ile karşımıza çıktı. Hit romanın devamı, çocukluğunuzdaki şeylere daha da fazla referans içeriyor. İşte Ready Player Two hakkında bilmeniz gerkenler…

Steven Spielberg tarafından yönetilen film, dünya çapında 580 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek bir gişe rekoru kırdı. Bunlar etkileyici rakamlar, bu yüzden Warner Bros.’un bir devam filmi yapacağı düşünülebilir. Yazar Ernest Cline, Kasım 2020’de, ilk hikayedeki olaylardan kısa bir süre sonrasını konu alan “Ready Player Two”nun yayınlanmasıyla bu beklentileri yanıtladı. Cline ayrıca bir devam filminin de erken geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı ve bu noktada ayrıntılar az olsa da, “Ready Player Two” film uyarlaması hakkında şu ana kadar bildiklerimizi aşağıda sıraladık.

Ready Player Two çıkış tarihi nedir?

“Ready Player Two” hakkında henüz “erken aşamalarda” olduğu gerçeği dışında bilinen pek fazla ayrıntı yok. Yazar Ernest Cline filmin gelişimi hakkında yaptığı yorumda filmin prodüksiyonunun pandemiden etkilendiğini doğruladı.

Sinemalarda “Ready Player Two”yu ne zaman görebileceğimize gelince, biraz zaman alabilir. Warner Bros.’un bu seri için bir izleyici kitlesi olduğundan emin olduğu için, devam filmi için işler daha hızlı ilerleyecektir.

Ready Player Two oyuncuları

Devam filminde “Ready Player One”dan pek çok karakter geri dönerken, şu ana kadar bir devam filmi için geri döneceğini kamuoyuna açıklayan tek bir oyuncu var. 2018’de, Samantha/Art3mis’i oynayan Olivia Cookie.

İlk filmdeki diğer aktörlerin hiçbiri, seride birden fazla film için imza atıp atmadıkları konusunda açıklama yapmadı. İzleyiciler, Wade Watts rolüyle Tye Sheridan, Helen/Aech rolüyle Lena Waithe, Toshiro/Daito rolüyle Win Morisaki, Zhou/Sho rolüyle Philip Zhao, James Halliday rolüyle Mark Rylance ve Ogden Morrow rolüyle Simon Pegg’in geri dönüşünü de bekleyebilirler.

Ready Player Two konusu

“Ready Player One”, tüm hayatını yoksulluk içinde geçiren, James Halliday’in devasa servetini ve OASIS’in tam kontrolünü devralan Wade ile bitiyor. Savaş, iklim değişikliği ve aşırı nüfus gerçek gezegeni mahvettiğinden, çevrimiçi alemde hemen hemen herkesin var olduğunu hatırlayacaksınız. Bir peri masalı sonu gibi görünüyor. Mutlu sonla bitmiş görünse de bir devam filmi geleceği için işlerin uzun bir süre böyle gitmediği anlamına geliyor.

“Ready Player Two”, Wade, kullanıcıların tüm duyularını OASIS ile tam olarak entegre etmelerini sağlayan bir kulaklık olan ONI olarak bilinen yeni bir teknolojiyi ortaya çıkardığında başlar. Başlığın yanlış ellerde tehlikeli olabileceğine inanan Samantha’nın isteklerine karşı Wade, yeni teknolojiyi dünyaya salmaya karar verir.

Daha önce kitabı okumuş olanlar için bile filmin şüphesiz birkaç sürprizi olacak. “Ready Player One”daki ana zorlukların üçü de film için daha akıcı olacak şekilde tamamen değiştirildi. Devam filminde de benzer bir şey olması muhtemeldir, böylece her şey iki saatlik bir filme düzenli bir şekilde sığar.