The Walking Dead’in Heath gizemi

Heath nerede? Corey Hawkins’in canlandırdığı zombi kıyametinden kurtulan karakterin The Walking Dead’den kaybolmasının üzerinden dört yıl geçti ve ortadan kaybolması, dizinin tarihinin en uzun süredir devam eden gizemlerinden biri haline geldi. İlk kez 27 Kasım 2016’da yayınlanan 7. sezon “Swear” bölümünde, Heath ve Tara (Alanna Masterson), Tara’nın Oceanside’ın kadınlardan oluşan topluluğunun yakınındaki bir plajda karaya çıktığı iki haftalık bir çöpçü gezisinin sonuna doğru oldu. Tara’nın Natania (Deborah May) tarafından esir alındığı ve Neredeyse Beatrice (Briana Venskus) tarafından, gözlerden uzak Oceanside’ın Kurtarıcılar tarafından keşfedilmesini önlemek için öldürüldüğü yer burasıdır.

Ancak Tara, Cyndie (Sydney Park) tarafından kurtarılır ve Oceanside’ı Negan’a (Jeffrey Dean Morgan) ve Saviors’a karşı direnişe liderlik eden Rick Grimes’ten (Andrew Lincoln) bile bir sır olarak saklamaya yemin eder. Geri dönüşlerde Heath, çift kumla kaplı yürüyen ölüler tarafından saldırıya uğradığında Tara’yı terk ediyor gibi görünüyor, ancak geri dönüyor ve onu yere sıkıştıran kumlu zombilerden birini silahla indiriyor.

Heath’i son kez, yürüyen ölüler Tara’yı bir köprünün üzerinden devirip Oceanside yakınlarında ıslanmasına neden olduklarında görüyoruz. Tara, onu son gördüğü yere döndüğünde, Heath’in kırık camlarını ve kayıp karavanlarından lastik izlerini görür. “PPP” yazan düşmüş bir anahtar kartını ortaya çıkarır ve kendi kendine “Belki o sensin. Umarım o sensin.” der.

Michonne (Danai Gurira) 10. sezonun “What We Become” bölümünde Kurtarıcılardan biri olduğuna dair kendi kendine halüsinasyon görüyor ve halüsinasyon içinde Heath ortaya çıkıyor, Heath’ı öldürüyor. Bu bölümde Heath’in 6. sezonun “Not Tomorrow Yet” bölümünden arşiv görüntüleri kullanılıyor. Yeni bir çekim yapılmıyor.

Heath ve Rick Civic Republic Military’nin (CRM) elinde olabilir

TWD’de Scavengers’den Jadis’in (Pollyanna McIntosh) Heath’i kaçırıp onu Civic Republic Military’ye takas etmesinden bu yana yedi yıldan fazla zaman geçti. Rick’in 9. sezondaki “What Comes After” bölümünde bir helikopterle uçuran aynı gruptur. Showrunner Angela Kang, Rick’in 2018’de kaybolmasının ardından bu bağlantıyı doğruladı.

2017’de, o zamanın dizi sorumlusu Scott Gimple Entertainment Weekly’ye “Heath’in son dönemini kesinlikle görmedik” dedi. Hawkins, diğer oyunculuk fırsatlarının peşinden gitmek için The Walking Dead’den ayrıldı, ancak Gimple’a göre “Heath dizide olacak. Yine The Walking Dead’in içinde olacak.”

Ancak The Walking Dead’in tamamen sona ermesine şu an için sadece 30 bölüm kaldı, bunlara 24 bölümlük on birinci ve 2021’de yayınlanmaya başlayan son sezon da dahil.

Heath, ana dizide yeniden ortaya çıkmazsa, Gimple’ın Walking Dead uzun metrajlı filmlerinde veya şu anda AMC’de geliştirilmekte olan epizodik bir antoloji dizisi olan Tales of the Walking Dead’de Lincoln’e katılabilir. Adsız film serisi, Rick’in kaçırılmasının ardından gelişenleri takip ediyor ve iki sezonluk sınırlı dizi olarak ortaya çıkan The Walking Dead: World Beyond’da gördüğümüz CRM’yi içeriyor.

The Walking Dead, 28 Şubat 2021’de AMC’de yeni bölümlerle geri dönüyor. The Walking Dead ayrıca ölmeden önce izlemeniz gereken diziler listemizde de yer alıyor.