Kartal’da motosiklet kazasında 1 ölü

Kartal’da meydana gelen kazada 1 kişi öldü. D-100 Kara yolunda gerçekleşen kazada motosiklet sürücüsü öldü.

Bugün saat 15:30 sıralarında D-100 Karayolu Kartal Soğanlık mevkiinde meydana gelen kazada, yol kenarında durmuş olarak bekleyen taksiye motosiklet çarptı. Kaza nedeniyle motosiklet hurdaya dönerken, motosiklet sürücüsü de feci şekilde hayatını kaybetti.

Kazanın ardından olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yol kenarında bekleyen taksi sürücüsü İsmail K. gözaltına alındı. Hayatını kaybeden Yunus Y. adlı motosiklet sürücüsünün bedeni ise morga kaldırıldı.

Motor kazasına karışan taksici tutuklandı

Taksi sürücüsünün ilk ifadesinde taksi arızalandığı için emniyet şeridine girmiş olduğunu belirtmiştir. Ancak yolcuların ifadesinde, taksinin sapağı kaçırınca geri geri gelmek için emniyet şeridine girdiği söylenmiştir. Daha güncel haberi altta okuyabilirsiniz.

İstanbul Kartal’da D-100 Karayolu Kartal mevkiinde sapağı kaçırdıktan sonra geri geri sürerek 21 yaşındaki motosiklet sürücüsü Yunus’un ölümüne neden olan taksici İsmail tutuklandı. Kazanın ardından ilk ifadesinde “taksi bozulduğu için emniyet şeridine çektim” diyen taksici İsmail K.’nın ifadesini yolcular yalanladı. Yolcuların ifadesi sonucu taksinin sapağı kaçırınca geri geri sürdüğü ortaya çıktı.

Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki sorgusunun ardından mahkeme, şüpheli taksici İsmail K.’nın ‘Taksirle ölüme neden olma’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.