Maltepe Esenkent’te internet cinayeti

İstanbul Maltepe’de “kahpece” işlenen cinayet. 20 yaşındaki Ozan A.’nın fotoğrafına sosyal medyada kötü yorum yaptığı için 19 yaşındaki Görkem Mete arkadaşı tarafından öldürüldü. Maltepespor taraftarı Görkem Mete’nin ölümü, arkadaşlarını yasa boğdu.

Olay Maltepe Gülsuyu Esenkent Mahallesi Nadire Caddesinde gerçekleşti. İddiaya göre Görkem Mete bir resmini sosyal medyada paylaşmış ve arkadaşı Ozan A. resmin altına “kahbe” şeklinde yorum yazmıştı.

İki genç sokakta kavgaya tutuşurken bıçağını çıkaran Ozan A. Görkem Mete’yi 5 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olay yerine gelen polisler kısa sürede Ozan A.’ya ulaşıp yakalarken Ozan A. nefsi müdafaa ile kendini savundu. Mahkemeye sevk edilen Ozan A. tutuklandı.

Görkem Mete’nin ölümü

Maltepeli 19 yaşındaki genç Görkem Mete, sosyal medyada 20 yaşındaki Ozan A.’nın kendi sayfasına yaptığı yorumun ardından öldürüldü. Sevenlerini ve arkadaşlarını yasa boğan cinayetin ardından Görkem Mete hayatını kaybetti. Cinayeti işleyen Ozan A. ise tutuklandı.

Olay 19 Ağustos’ta gerçekleşti. Görkem Mete, Facebook’ta bir fotoğraf paylaştı. Çocukluk arkadaşı Ozan A. ise Mete’nin fotoğrafına “kahbe” diye yorum attı. Yorumu silen Mete, telefonuyla Ozan A.’yı aradı ve telefonda birbirilerine küfürler ettiler.

ozan a cinayet

Telefonda küfürleşen iki genç, 50’nci Yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okulu’nda kavga etmek için buluşma kararı aldı. Kavga sırasında Ozan A., yanındaki bıçakla Mete’yi 5 bıçak darbesiyle öldürdü. Katil genç daha sonra olay yerinden kaçtı.

Facebook’taki yorumun ardından cinayet işledi

Çevredeki vatandaşlar yolda 19 yaşındaki gencin cesedini görünce polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri sağlık ekiplerini ve olay yeri incelemeyi çağırdı. Olayın ertesi günü Ozan A. polise teslim oldu. Düello yapmak için buluştukları tespit edilen gençlerden katil olan Ozan A. tutuklandı.

Ozan A. ifadesinde, “Facebook’a koyduğu resme yaptığım yorum yüzünden tartıştık. Önce internet üzerinden mesaj attı. Daha sonra telefonla kavga ettik. Daha sonra sokakta bu konuyu konuşmak için buluştuk. Sokakta bana saldırınca bıçağımı çekip kendimi korumak için rastgele salladım. Daha sonra oradan kaçtım.” dedi.