Steam’de abonelikler nasıl iptal edilir

Steam hesabınızı kullanarak Elder Scrolls Online ve Fallout gibi bazı oyunlara abone olabilirsiniz. Bu makalede, Steam’deki hesap sayfasını kullanarak aboneliklerinizi nasıl iptal edeceğinizi anlatacağız. Steam aboneliklerinizi web tarayıcısından veya Steam istemcisinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Tarayıcıda https://store.steampowered.com/account/ adresine gidin veya Steam istemcinizde profil adınıza tıklayıp Hesap detaylarına tıklayın. Aboneliğinizi abonelik döneminin yarısında iptal ederseniz, diğer yarısı için geri ödeme almayacaksınız. Ancak aboneliğiniz, abonelik döneminin sonuna kadar aktif kalacaktır.

steam abonelik iptal 1

Örneğin, 1 Aralık’ta Elder Scrolls Online’ın aylık primine abone olduysanız, 15’teki planı iptal etmek size paranızın yarısını geri vermeyecektir; ESO planınız 1 Ocak’a kadar aktif kalacak ve yenilenmeye ayarlanmadan önce iptal edilecektir.

steam abonelik iptal 2

Giriş yapın. Steam giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve hesap sayfanıza yönlendirileceksiniz. Gelen ekranda Abonelikleri düzenleye tıklayın. Abonelikleri Yönet‘i tıklayın. “Mağaza ve Satın Alma Geçmişi” kutusunun sağındadır. Tüm aktif abonelikleriniz burada görüntülenecektir.

steam abonelik iptal 3

Düzenle‘yi tıklayın ve ardından Aboneliği iptal et‘i seçerek Uygula tıklayın. Bu, aboneliği iptal edecektir.

steam abonelik iptal 4